MSI Afterburner gerekli ayarlar

361229

Hectopat
Arkadaşlar MSI Afterburner indirdim. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
Sistem özelliklerim:
GTX 1050 3GB.
i5 9300H.
8 GB RAM.

Oyun içi değerleri açabilirsiniz. İsterseniz overclock yapabilirsiniz (overclock kısmında bilginiz yoksa sakın yapmayın)

Sistem özelliklerim:
GTX 1050 3GB.
i5 9300H.
8 GB RAM.
Neden indirdin? Öyle çok gerekli bir program değil. Ne için kullanacağını sorman garibime gitti.
Ekran kartına overclock yapabilirsin, oyundaki FPS, sıcaklık vs değerleri görebilirsin.

Oyun içi değerleri açabilirsiniz. İsterseniz overclock yapabilirsiniz (overclock kısmında bilginiz yoksa sakın yapmayın)

Overclock kısmında bilgim yok. Laptop olduğu için hiç girişmedim. Merak ettiğim konu yapmam gereken, bilgisayara katkısı olabilecek bir ayar var mı?
Neden indirdin? Öyle çok gerekli bir program değil. Ne için kullanacağını sorman garibime gitti.
Ekran kartına overclock yapabilirsin, oyundaki FPS, sıcaklık vs değerleri görebilirsin.

Ne işe yaradığını biliyorum. Genel olarak sıcaklık değerleri için indirdim.

Sistem özelliklerim:
GTX 1050 3GB.
i5 9300H.
8 GB RAM.

Hocam "MSI Afterburner uygulaması içerisinde Ayarlar-Fan-Kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolünü aç seçilecek-önayarlı fan hızı-varsayılan-uygula" dediğinizde ekran kartı fan ayarını sıcaklık değerlerine göre kendisi ayarlayacaktır. Bu ayarları yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca "Genel Ayarlar kısmında Sistem başlarken çalıştır-minimize olarak başlat tiklerini de seçerseniz bu ayarları bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

Onun haricinde RivaTurner ile OSB bilgilerini görüntülüyorum. OC, özel fan ayarı vs ellemedim. OC için özellikle araştırmanızı tavsiye ederim. Bilmeden ayar yapmamanızı öneririm.

Geri
Yukarı