MSI Afterburner indirdikten sonra fan sesi başladı

Erenqzs

Centipat
Daha fazla  
Az önce oyunlarda CPU sıcaklığını görmek için Afterburner indirdim sonra ayarlardan pek anlamayınca sildim. Hiçbir ayar ile oynamadım sadece izleme kısmındaki ayarları ayarladım. Ve şimdi bilgisayar boşta çalışırken az bir fan sesi geliyor. GeForce Experience'a da bir şeyler oldu Afterburner'dan sonra.

GPU sıcaklığı boşta iken 40-45 arasıydı, Afterburner'dan sonra 50 oldu.

Az önce oyunlarda CPU sıcaklığını görmek için Afterburner indirdim sonra ayarlardan pek anlamayınca sildim. Hiçbir ayar ile oynamadım sadece izleme kısmındaki ayarları ayarladım. Ve şimdi bilgisayar boşta çalışırken az bir fan sesi geliyor. GeForce Experience'a da bir şeyler oldu Afterburner'dan sonra.

GPU sıcaklığı boşta iken 40-45 arasıydı, Afterburner'dan sonra 50 oldu.
DDU ile grafik sürücünü sil yükle düzelir.

Afterburner arka planda çalışırken ekran kartı sürekli aktif olacağı için GPU uykuya geçmez. Bu yüzden az da olsa fan sesi duyarsınız. Cihaz boştayken Afterburner ile işiniz yoksa kapatın.

DDU ile grafik sürücünü sil yükle düzelir.

DDU nedir hocam bilgisayarı yeni aldım tam bilgi sahibi değilim.

Afterburner arka planda çalışırken ekran kartı sürekli aktif olacağı için GPU uykuya geçmez. Bu yüzden az da olsa fan sesi duyarsınız.

Ama sildim Afterburner'ı hala devam ediyor.

Afterburner arka planda çalışırken ekran kartı sürekli aktif olacağı için GPU uykuya geçmez. Bu yüzden az da olsa fan sesi duyarsınız.

Ama sildim Afterburner'ı hala devam ediyor.

NVIDIA Denetim Masasından bu özelliği aktif edip görev çubuğundan GPU'nun boşta olup olmadığını bir kontrol eder misiniz? Belki Epic Games Launcher falan arka planda çalışıyordur.

43.png
45.png

Denetim masasında Güç yönetiminde bir değişiklik yaptınız mı? Örneğin; optimum güçten, maksimum performansa almak gibi. Bu ayarı kontrol edin. Sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açın. Bulunduğunuz yerdeki ortam sıcaklığı da ekran kartının sıcak çalışmasına sebep olabilir. Fakat cihaz boştayken 50 derece ekran kartı için normal. Ekran kartı 45 derece altına düşmediği sürece fanlar çalışır. Fan ayarını Lenovo'nun yazılımından değiştirebiliyorsanız değiştirin.

Hayır görev yöneticisinde bir değişiklik yapmadım. Ve şunu fark ettim "bilgisayarı kapat"a bastığım zaman ekran kapanıyor ama klavyenin ışıkları, mouse kapanmıyor ve fanlar çalışmaya devam ediyor.

Şimdi tekrar baktımda fanlar, mouse ve klavye ekrandan yaklaşık 10-20 saniye sonra kapanıyor.

Denetim masasında güç yönetiminde bir değişiklik yaptınız mı? Örneğin; optimum güçten, maksimum performansa almak gibi. Bu ayarı kontrol edin. Sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açın. Bulunduğunuz yerdeki ortam sıcaklığı da ekran kartının sıcak çalışmasına sebep olabilir. Fakat cihaz boştayken 50 derece ekran kartı için normal. Ekran kartı 45 derece altına düşmediği sürece fanlar çalışır. Fan ayarını Lenovo'nun yazılımından değiştirebiliyorsanız değiştirin.

Hocam boşta fan sesi ve sıcaklığı bugün havanın sıcak olmasına veriyorum. Oyunlardaki FPS ve sıcaklık değerlerim ise her zaman ki gibi. Kafama takılan şey ise mouse, fan ve klavyenin 20 saniye sonra kapanması. Bu neden kaynaklı? Bana bir sorun çıkarır mı? Afterburner'dan sonra oldu bunlar hep.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı