MSI Afterburner Memory Clock artırmak

emreburakk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, oyun oynarken MSI Afterburner'da normalde erişim sağlayamadığım Core clock ve Memory clock erişime açıktı. Memory Clock'u kökledim. Bilgisayara bazı şeyler oldu. Müzik dinliyordum, müzik takıldı. Bilgisayar da aynı şekilde takıldı. Güç tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapattım ve yeniden açtım. Açtığımda yine ufak takılmalar oldu akabinde yapmam gereken bir şey var mı? Veya bilgisayara herhangi bir zarar verdim mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar, oyun oynarken MSI Afterburner'da normalde erişim sağlayamadığım Core clock ve Memory clock erişime açıktı. Memory Clock'u kökledim. Bilgisayara bazı şeyler oldu. Müzik dinliyordum, müzik takıldı. Bilgisayar da aynı şekilde takıldı. Güç tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapattım ve yeniden açtım. Açtığımda yine ufak takılmalar oldu akabinde yapmam gereken bir şey var mı? Veya bilgisayara herhangi bir zarar verdim mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Ben bir ara gaza gelmiştim. Memory clock'u maksimuna körükledim. Yaşadıklarım cidden garipti, ekranda renkli karıncalanma oldu ve birlikte NVIDIA grafik sürücüsünü kesti hatası alıyordum. PC'yi kapattım, her şey normal hale döndü.

Bu deneyimi ekran kartını nasıl overclock edeceğimi bilmediğim zaman yaşadım.

Ayarları silip, ayarları 10'ar artırabilirsiniz.

Arkadaşlar ne yapacağını söylemiş ancak yine de hasar vermiş olma ihtimali var. Eğer kullanıcı sözleşmesini kurulumdan önce kontrol etseydin, orada "Ekran kartınıza yaptığınız herhangi bir ayardan ötürü zarar gelmesinden firmamız sorumlu değildir!" diye uyarıyor. :D Yine de sağlık olsun. Overclock yapmak istiyorsan forumdan rehberleri araştır. Hop diye arttırılmaz öyle yazık karta.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı