MSI Afterburner Memory Clock'u +600'e çekmek

Halil Aatepe

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Afterburner uygulamasında Memory clock yani bellek hızını +0'dan +600'e çektim. Peki ısınma, çökme, yanma gibi sorunlara neden olur mu? Olursa orayı en fazla kaç yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (362).png
    Ekran Görüntüsü (362).png
    1,4 MB · Görüntüleme: 20
Arkadaşlar Afterburner uygulamasında Memory clock yani bellek hızını +0'dan +600'e çektim. Peki ısınma, çökme, yanma gibi sorunlara neden olur mu? Olursa orayı en fazla kaç yapmam gerek?
Bir anda arttırmak tehlikeli olabilir. Azar azar arttırıp ısı değerlerini kontrol edin. Herhangi bir çökme (oyun, program vs. çökmesi), görüntüde bozulmalar gibi sorunlarda eklediğiniz miktarı çıkartın.
+50,+50 ekleyerek gidiyorsanız ve çöktüyse son eklediğiniz 50'yi çıkartıp +10,+10 ekleyip en doğru değerleri bulana kadar devam edin.

Bir anda arttırmak tehlikeli olabilir. Azar azar arttırıp sıcaklık değerlerini kontrol edin. Herhangi bir çökme (oyun, program vs. çökmesi), görüntüde bozulmalar gibi sorunlarda eklediğiniz miktarı çıkartın.
+50,+50 ekleyerek gidiyorsanız ve çöktüyse son eklediğiniz 50'yi çıkartıp +10,+10 ekleyip en doğru değerleri bulana kadar devam edin.

Zarar vermek istemiyorum uğraşmakta +10 veya +20 de dursunmu.

Zarar vermek istemiyorum uğraşmakta +10 veya +20 de dursunmu.
Zarar vermek ve uğraşmak istemiyorsan hiç ellememeni yeğlerim. Gördüğüm kadarıyla MSI Afterburner kullanıyorsun. OC Scanner'i çalıştırıp optimal değerleri programın bulmasını da sağlayabilirsin. +600 bilgisiz biri için tehlikeli bir hız aşırtma. +10 ve +20 ise gereksiz bir hız aşırtma olur.

Zarar vermek ve uğraşmak istemiyorsan hiç ellememeni yeğlerim. Gördüğüm kadarıyla MSI Afterburner kullanıyorsun. OC Scanner'i çalıştırıp optimal değerleri programın bulmasını da sağlayabilirsin. +600 bilgisiz biri için tehlikeli bir hız aşırtma. +10 ve +20 ise gereksiz bir hız aşırtma olur.

OC scanner derken nasıl yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı