MSI Afterburner Sıcaklığı Yanlış Gösteriyor

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 6B
W

Wero

Ziyaretçi
Ryzen 7 2700X kullanıyorum. HWMonitor ve Ryzen Master’dan oyunu alta alıp bazen sıcaklığa bakıyorum. Mesela Afterburner 75 derece gösteriyorken bu iki program 10 derece daha az gösteriyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Evet, ama alt tab yapınca işlemci sıcaklığının 1-2 saniyede 10 derece düşmesi imkansız. Ayrıca Ryzen Master, HWMonitör ve Afterburner'ı aynı anda açıp baktım hepsine, Afterburner 10 derece fazla gösteriyor.
Değil bence hocam, bende 2 sn içinde 30 derece bile düşüş oluyor Prime 95 ile test ederken. Hava soğutma ile 2 sn içinde 10 derece düşüş normal.
Oyunu tam ekran yapmadan deneyin bir de.

Değil bence hocam, bende 2 sn içinde 30 derece bile düşüş oluyor Prime 95 ile test ederken. Hava soğutma ile 2 sn içinde 10 derece düşüş normal.
Oyunu tam ekran yapmadan deneyin bir de.
Ben anlatamadım sanırım. Her türlü sonuca baktım ve 10 derece fazla gösteriyor dostum. Ayrıca oyun ile Prime95’i bir tutmayın.

Kullandığınız programı son sürüme güncelleyin. Ben betayı kullanıyorum Ryzen 2600 normal değerlerini gösteriyor.

Ben anlatamadım sanırım. Her türlü sonuca baktım ve 10 derece fazla gösteriyor dostum. Ayrıca oyun ile Prime95’i bir tutmayın.
Öncelikle HwMonitör değil Hwİnfo64 kullanmanızı tavsiye ederim.Farklı programlar sıcaklık değerlerini farklı sensörlerden alıyor.Hwİnfo hem anakartınız üzerinden hemde işlemciniz üzerinden ayrı ayrı sıcaklık değerlerini takip edebilirsiniz Ryzen işlemciler her zaman fabrika çıkışı 10 derece fazla gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı