MSI Afterburner Sıcaklık Değerleri Ne Kadar Doğru?

Mehmet Ke.

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, AMD FX 8300 işlemci kullanıyorum. Bilgisayarın başına oturup 2 saat CS:GO oynadıktan sonra sağ alt köşede CPU sıcaklığının 65 derece olduğuna dair bir uyarı alıyorum. Ama MSI Afterburner'dan kontrol ettiğimde sonuç 40 derece civarı. Hatta bu yazıyı yazmadan önce de o uyarıyı aldım ama işlemci sıcaklığı 35 derece. Sizce hangi ölçüm doğru?

NOT: İşlemcinin bu kadar zamanda 65 derece olması bana çok saçma geliyor çünkü stock soğutucu değil Hyper TX3 işlemci soğutucu kullanıyorum. Cevaplarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.

MSI After burner her zaman doğru cevaplar vermiyor. Ve 2 saat CS:GO oynadıktan sonra 65 derece gayet normal bir ısı değeri. Galiba işlemcinin 10-20 derece civarlarında çalıştığını falan zannediyorsun. Bu arada işlemciniz eski ve ısı ölçmeyi desteklemiyorsa tabi ki yanlış gösterir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı