MSI Afterburner yanlış sonuç veriyor olabilir mi?

Kethalnc

Centipat
Laptopumda oyunumu oynarken ısındığını fark ettim ve MSI Afterburner yükledim. GPU 69 derece civarlarında iken CPU 60-92 60-92 diye oynuyordu 5 dk sonra bu oynama düzeldi ama 74 civarlarında geziyordu ama PC gerçekten çok daha sıcak gibi geliyor bana. PC'nin yan taraflarında ve arkasında fan çıkışı yok altında mini bir fan var o kadar. MSI Afterburner yanlış gösteriyor olabilir mi ve PC'ye bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopumda oyunumu oynarken ısındığını fark ettim ve MSI Afterburner yükledim. GPU 69 derece civarlarında iken CPU 60-92 60-92 diye oynuyordu 5 dk sonra bu oynama düzeldi ama 74 civarlarında geziyordu ama PC gerçekten çok daha sıcak gibi geliyor bana. PC'nin yan taraflarında ve arkasında fan çıkışı yok altında mini bir fan var o kadar. MSI Afterburner yanlış gösteriyor olabilir mi ve PC'ye bir şey olur mu?
Güvenebileceğiniz başka sıcaklık ölçen program varsa onu da deneyin yoksa zaten çok fazla şansınız yok ona güvenmekten başka.

Evet, benim de çoğunlukla yanlış veriyor. Aida64 bakabilirsin.

Onda da aynı gösteriyor. Vallaha çıldırıcam,gerçek olamaz dimi? Pc baya baya sıcak ama 71 derecw gösteriyo ilk defa laptop aldığım için mi böyle zannediyorum. Pc kaç derecede kendisini kapatır ve cpu yanma ihtimali gibi bir şey var mı ?95dereceler zararlı ama pcye bir şey olur mu?
Türkçe yazım kuralını mahvetmişsin hocam. Konu aç yardım ederler.

Yeni konular

Geri
Yukarı