MSI Afterburner'da Ryzen işlemci sıcaklığı gözükmüyor

Showdans

Decapat
Yer
Ukryna
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim Ryzen 3 2200G, önceki işlemcim Ryzen 5 3600 idi ama fark etmedi. MSI Afterburner en güncel halini kullanıyorum format yeni atıldı. Bütün driverler güncel. Sistem her şey ş muazzam şekilde stabil çalışıyor ama tek çözemediğim bir sorun ile karşılaştım, oyunlarda GPU sıcaklığı vesaire her şey gösteriyor ama CPU sıcaklığı göstermiyor. Afterburner program mı? Oyundaki işlemci sıcaklığını göstermesini istiyorum. Intel işlemcilerde CPU sıcaklığını gösteriyor ama Ryzen'de göstermiyor bir türlü çözemedim.

1.PNG

Buradaki sürüm son sürüm:

Ve bütün Ryzen işlemcileri destekliyor. Çubuğu aşağıya çekince görürsün.

1564178359931.png

Buradaki sürüm son sürüm:

Ve bütün Ryzen işlemcileri destekliyor. Çubuğu aşağıya çekince görürsün.

Eki Görüntüle 420733

Attığınız linkteki belirttiğiniz güncel olanı indirdim. Eski olanı kaldırdım kalıntı bırakmıyacak şekilde ama halen daha değişen birşey yok. Çubuğu aşağı çekince ''CPU Temperature'' gözükmüyor, Cpu kullanımı gözüküyor ama sıcaklık nafile. Sanırım RYZEN işlemciyle tam anlamıyla uyumlu değil gibi düşünüyorum. Çünkü diğer bilgisayarım INTEL afterburner programı kurunca tırink diye bütün değerleri gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende i7 6700 var ama bende de ''CPU temperature'' yok. Daha geçen gün vardı ama şu anda yok. Çözümü buldun mu?

Son düzenleme:
Bende i7 6700 var ama bende de "CPU temperature" yok. Daha geçen gün vardı ama şu anda yok. Çözümü buldun mu?

Hocam aynı problemi ben de yaşıyorum. 10 15 gün öncesine kadar CPU sıcaklığı CPU frekansı gibi özellikleri ek hiçbir programa ihtiyaç duymadan (RivaTurner hariç) görüntüleyebiliyordum. Biraz araştırdım CPU sıcaklığı görebilmek için AIDA64 türevi programlara ihtiyaç duyduğumu öğrendim. Sanırım MSI Afterburner'e yeni bir güncelleme geldi. Ne güzel kullanıyorduk şu an birkaç program birden kullanmak zorundayız ve çok daha karmaşık. Umarım eski haline döner.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı