MSI Alpha 15 vs. MSI Alpha 17 vs. Legion 5 vs. GameGaraj Fenix

Bütçe
13000
Fenix MSİ'ı direk kopyalamış. Hatta kasaları neredeyse aynı. Bir alt markası falan mı acaba yoksa başka bir durum mu var?
MSİ Alpha 17 tercih ederim.

Evet inceleme videsuna baktım. Bir kere 95'i gördü onun haricinde 88, 89,90.95'i bir kere geçmedi. Bu bir sıkıntı değil bence.
Sıkıntı değil mi? Dalga geçtiğiniz Monster'ın Tulpar T7 19.7 modeli bile 75 dereceyi geçmiyor. Kanıt göster derseniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Blaster 7TN modeli de 85-95 derece arası gidip geliyordu. GameGaraj laptopların hiçbiri kaliteli bir soğutmaya sahip değil.

AMD kullananlar daha serin çalışır. Fenix 90 derecelerde gezecektir, Alpha 15 ve Legion 5 maks 90 görür. Alpha 17 ise kasa büyüklüğü ve AMD olmasından dolayı en serin çalışanları olur. Kasa kalitesine gelirsek fenix=Legion 5<Alpha serisi olur. Hepsinin artıları:
Fenix.
+2070.
Legion.
+Mux Switch.
+115W 2060 (en güçlü mobil 2060)
+4 bölge RGB.
+Ryzen 7.
+Çok serin çalışması.
+FreeSync(mux Switch'ten 2060 seçilirse devre dışı ve 60 144Hz arası çalışıyor)
Alpha 15.
+Ryzen 7.
+Aralarındaki en kaliteli kasa.
+Perkey RGB
+Çok serin çalışma.
+FreeSync Premium(her zaman devrede 0 144Hz arası destekliyor )
+RX 5600M(bazen 2060'dan geri bazen iyi performans veriyor)
Alpha 17(15 modeline ek olarak)
+17 inç FreeSync Premium destekli ekran.

Seçim sizin ben olsam Alpha 17 alırdım(ki öyle yaptım:D)

Sıkıntı değil mi? Dalga geçtiğiniz Monster'ın Tulpar T7 19.7 modeli bile 75 dereceyi geçmiyor. Kanıt göster derseniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Blaster 7TN modeli de 85-95 derece arası gidip geliyordu. GameGaraj laptopların hiçbiri kaliteli bir soğutmaya sahip değil.

Ben ne zaman Tulpar T7 modeline kötü dedim? Ben Monster'ı sadece malzeme kalitesi açısından eleştirdim. Ki yeni modellerde o da düzeldi. Zaten yukarıda söyledim ben videoyu gördüm diye.

Ben ne zaman Tulpar T7 modeline kötü dedim? Ben Monster'ı sadece malzeme kalitesi açısından eleştirdim. Ki yeni modellerde o da düzeldi. Zaten yukarıda söyledim ben videoyu gördüm diye.
Ben zaten genel olarak konuştum size suçlamada bulunmadım ancak GameGaraj aşırı ısınıyor. Ben arkadaşın Lenovo almasını öneriyorum en azından ısınma sorunu çekmeyecektir.

Geri
Yukarı