MSI Alpha 17 Laptopta ölü piksel

KubilayCansu

Hectopat
Daha fazla  
MSI Alpha 17 laptop aldım ve ekranda 1 adet ölü piksel buldum. Bu ölü piksel zamanla coğalır mı? Daha yeni aldım eğer coğalıyorsa iade edebilirim.

Performanstan da memnun değildiniz diye hatırlıyorum. Eğer durum buysa ölü piksel tuzu biberi olmuş iade edin gitsin. Performansı dert etmiyorum artık diyorsanız değişim isteyin. Çoğalabilir.

Öncelikle geçmiş olsun. Ölü piksel konusunda %100 bir şey diyemeyiz ama çoğalma ihtimalini düşünmek daha rasyonel olur. 4 tane Alpha 17 aldım, birinde ölü piksel vardı. Değişim yoluna gittim. Ben sorunu olduğunu gördüğüm veya öyle düşündüğüm ürünü başkalarına satmasınlar diye servise göndermek suretiyle rapor alıyorum, o şekilde değişim veya iade işlemi sağlıyorum. Ha bu olay süreci uzatıyor, ayrıca servis bağlamında sonucun sizin açınızından nasıl sonuçlanacağı da kesin değil. Bana kalırsa iade edin, özellikle benim gibi en ufak şeye kafayı takıp ikide bir dönüp dönüp bakan biriyseniz. Fiyat olarak kampanyalı ve uyguna aldıysanız da değişim yolunu seçebilirsiniz. Normalde bir adet ölü piksel için işlem yapılmaz ama değişim konusunda biraz daha yardımcı oldukları kesin. Ekranda ışık sızması da varsa değişim işleminiz daha kolay sürer. Şu an piyasada olan yüksek fiyattan aldıysanız tavsiyem direkt iade yapılması yönünde.

Yeni konular

Geri
Yukarı