MSI Alpha 17 vs. Lenovo Legion 5

Bütçe
13000
Ben Lenovo'yu seçerdim. Çünkü servisi daha ilgili. MSI yetkili servisini pek beğenmiyorum. Bende de Alpha 15 var memnunum ama yetkili servisleri biraz katı. Ama iki cihazda sizi üzmez, bu konuda emin olabilirsiniz. O piti piti yapıp seçilebilecek cihaz ikisi de yani.

Hocam 2060 Mobile Ray Tracing için yetersiz değil mi? Kasaları da çok farklı(17 inç, malzeme kalitesi).

Hocam 2060 Mobile Ray Tracing için yetersiz değil mi? Kasaları da çok farklı(17 inç, malzeme kalitesi).

Çok yetersiz değil. Gayet işe yarıyor. Ama malzeme kalitesi falan da farklı dediğiniz gibi...Vallahi bilmiyorum ya ben açıkçası böyle arada kalmak istemezdim çünkü ikisi de gerçekten üzmezler, bence hangisi kafasına daha çok uyuyorsa onu alsın. MSI'ın 17 inç olması da gerçekten cezbedici.

RTX için 2060 Mobile çok yetersiz iyi bir Ray Tracing performansı alamazsınız. Alpha 17'nin artısı kasası, Legion'un ise soğutması.(Alpha 17'nin soğutması kötü değil harika, ancak Legion'daki daha iyi).

Düzeltme: Alpha 17'deki 4800H maks 55W TDP ile çalışıyor, Legion ise 65W bu da Cinebench gibi programlarda 400 ila 800 puan arası fark yaratıyor, Alpha 17 stres testinde maks 97 derece görürken Legion 5 100 dereceye kadar çıkabilmekte. Yani eşit soğutmalara sahipler diyebiliriz.

Alpha 17 üstünlükleri:
+17 inç.
+FreeSync Premium.
+Kasa kalitesi.
+Perkey RGB klavye.
+Daha serin çalışma.
+5600M(yer yer 2060'ı geçip yer yer geride kalmaktadır)
Legion 5 üstünlükleri:
+Daha yüksek renk doğruluğu.
+2060(5600M ile aynı durum geçerli ve daha stabil driver desteği var)
+Daha yüksek TDP değerinden doğan performans artışı(fiili olarak hissedileceğini düşünmüyorum.)
+Ray Tracing.

TDP değeri yüzünden Legion daha çok ısınır.

Siz Alpha 17 sahibiydiniz galiba Alpha 17'nin ekranı IPS mi?

İkisinin de işlemcisi aynı değil mi?

Evet aynı işlemci sadece Legion'da TDP fazlalığından dolayı performans artışı var ancak daha çok ısınır. Ekran IPS-Level. IPS ekrandan geçtim fark göremedim.

Evet aynı işlemci sadece Legion'da TDP fazlalığından dolayı performans artışı var ancak daha çok ısınır. Ekran IPS-Level. IPS ekrandan geçtim fark göremedim.

IPS Level ne demek normal IPS'den daha mi iyi yoksa daha mi kötü bir de başlıktaki linkte ekran TN panel gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı