MSI Alpha A4DEK Çift kanal RAM oyun performansını arttırır mı?

Mamdiuf

Decapat
Sorum şu şekilde, eğer bu bilgisayarı çift kanal RAM yaparsam FPS'lerim ne olur yaklaşık?

Performans değerlerim:
Valorant: ortalama 130.
CS:GO: ortalama 140.
Metro Exodus Ultra'da: 55-60
Rocket League Utra'da: ortalama 180.
Forest Ultra'da: 65-70

Eğer buna 8 GB RAM daha eklersem çift kanal 16 ile FPS'lerim ne olur?
Özellikle CS ve Volarant'ta kaç alirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorum şu şekilde, eğer bu bilgisayarı çift kanal RAM yaparsam FPS'lerim ne olur yaklaşık?

Performans değerlerim:
Valorant: Ortalama 130.
CS:GO: ortalama 140.
Metro Exodus Ultra'da: 55-60
Rocket League Utra'da: Ortalama 180.
Forest Ultra'da: 65-70

Eğer buna 8 GB RAM daha eklersem çift kanal 16 ile FPS'lerim ne olur?
Özellikle CS ve Valorant'ta kaç alırım?

Dostum kimse cevaplamamış, ancak ben cevap vereyim dedim. AMD ekran kartlarında NVIDIA Optimus özelliği olmadığı için "MUX Switch" sorunu yok. Bundan dolayı çift kanal RAM ile performans artışı olmuyor ne yazık ki. En fazla drop varsa o gider.

MUX Switch nedir dersen: Rehber: MUX Nedir? Ne işe yarar?

Dostum kimse cevaplamamış, ancak ben cevap vereyim dedim. AMD ekran kartlarında NVIDIA Optimus özelliği olmadığı için "MUX Switch" sorunu yok. Bundan dolayı çift kanal RAM ile performans artışı olmuyor ne yazık ki. En fazla drop varsa o gider.

MUX Switch nedir dersen: Rehber: MUX Nedir? Ne işe yarar?
Hocam bunu ilk sizden duydum hatta bana çoğu kişi amd daha iyi performans verir diyordu

Hocam bunu ilk sizden duydum hatta bana çoğu kişi AMD daha iyi performans verir diyordu

Zaten bende onu dedim hocam? Neden dizüstü bilgisayarlara çift kanal RAM öneriyorlar? Çünkü NVIDIA ekran kartları çok daha yaygın, NVIDIA Optimus özelliği sizin "harici ekran" kartından tam performans almamanızı sağlar. MUX Switch ise sadece NVIDIA ekran kartlarında tam performans kullanabilmesini sağlayan bir çiptir. Yukarıda zaten link verdim MUX Switch nedir diye, onu okursanız anlarsınız. AMD tarafında ise NVIDIA Optimus gibi çok can sıkıcı bir teknoloji olmadığı için AMD harici ekran kartları (RX 5500M, RX5600M) tam performans çalışır. Bundan dolayı sizin çift kanal RAM gerekmiyor tam performans alabilmeniz için. Çift kanal RAM sadece NVIDIA ekran kartlarında çakma MUX Switch görevi görür, bu sayede performans artışı sağlar.

Zaten bende onu dedim hocam? Neden dizüstü bilgisayarlara çift kanal RAM öneriyorlar? Çünkü Nvidia ekran kartları çok daha yaygın, Nvidia Optimus özelliği sizin "harici ekran" kartından tam performans almamanızı sağlar. MUX Switch ise sadece NVİDİA ekran kartlarında tam performans kullanabilmesini sağlayan bir çiptir. Yukarıda zaten link verdim MUX Switch nedir diye, onu okursanız anlarsınız. AMD tarafında ise NVİDİA Optimus gibi çok can sıkıcı bir teknoloji olmadığı için AMD harici ekran kartları (RX 5500M, RX5600M) tam performans çalışır. Bundan dolayı sizin çift kanal RAM gerekmiyor tam performans alabilmeniz için. Çift kanal RAM sadece NVİDİA ekran kartlarında çakma MUX Switch görevi görür, bu sayede performans artışı sağlar.
Yok hocam okudum onu anladım teşekkür ederim
Ben şunu demek istedim bana artış olur Özellikle de amd işlemci ve ekran kartı varsa daha çok olur dediler ben o yüzden şaşırdım biraz

Yok hocam okudum onu anladım teşekkür ederim.
Ben şunu demek istedim bana artış olur Özellikle de AMD işlemci ve ekran kartı varsa daha çok olur dediler. Ben o yüzden şaşırdım biraz

AMD işlemci mevzusu ayrı hocam, o konuda evet ciddi bir artış var. Ancak ekran kartı için geçerli değil.

Yok hocam okudum onu anladım teşekkür ederim
Ben şunu demek istedim bana artış olur Özellikle de amd işlemci ve ekran kartı varsa daha çok olur dediler ben o yüzden şaşırdım biraz
Çift kanal ram var şuan benim Alpha'da ve değerlerimiz neredeyse aynı hocam. Drop varsa o geçiyor @xbea hocamın dediği gibi.

Anladım hocam teşekkürler
Eğer sadece bu Valorant ve CS:GO için çift kanal RAM alacaksanız etkisi olur. Çünkü bu oyunlar işlemci kullanan oyunlar. Ortalama 20 ila 35 FPS artış yaşarsınız diye tahmin ediyorum. @Radeon RX 5500M hocam bu konularda daha çok bilgili, özellikle AMD tarafında.
Çift kanal ram var şuan benim alpha'da ve değerlerimiz aynı hocam. Drop varsa o geçiyor @xbea hocamın dediği gibi.
Hocam işlemci gücü kullanan oyunlar bunlar eğer çift kanal RAM takarsa ektisi olabilir. Özellikle AMD işlemcilerde çok etkili.

Çift kanal ram var şuan benim Alpha'da ve değerlerimiz aynı hocam. Drop varsa o geçiyor @xbea hocamın dediği gibi.
Hocam müsaitseniz sizde fps lerinizi belirtirmisiniz?
Eğer sadece bu Valorant ve CS:GO için çift kanal RAM alacaksanız etkisi olur. Çünkü bu oyunlar işlemci kullanan oyunlar. Ortalama 20 ila 35 FPS artış yaşarsınız diye tahmin ediyorum. @Radeon RX 5500M hocam bu konularda daha çok bilgili, özellikle AMD tarafında.

Hocam işlemci gücü kullanan oyunlar bunlar eğer çift kanal RAM takarsa ektisi olabilir. Özellikle AMD işlemcilerde çok etkili.
Hocam aslında asıl amaç fps oyunları için düşünüyorum orada 144 altı olmasın diye yoksa aaa oyunlarda memnunum

Yeni konular

Geri
Yukarı