Çözüldü MSI B560M Pro-e VAN9003 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

simpsons

Femtopat
Merhaba herkese;
Biliyorum forumda bu konuyla ilgili birçok konu var hepsini denedim olmadı. o nedenle yeni konu açmak istedim. şimdi sorunu en baştan düzgün bir şekilde anlatmaya çalışacağım belki benim gibi çözümsüz olanlar içinde iyi bir kaynak olur.

Bilgisayarıma temiz format atip Windows 11 (orijinal) kurulumu yaptım daha sonra Valorant kurmak istedim. Valorant kuruldu birkaç el attıktan sonra BIOS güncellemesi yaptım.
Hikayede buradan sonra başliyor zaten güncellemeden sonra oyuna giremedim VAL9003 hatası aldım.

11.png

Daha sonra MSI anakartı kullandığım için Riot'un yönlendirmesine göre MSI Secure Boot enable yapacak şekilde düzenleme yaptım BIOS'tan (Riot'un makalesi bknz )
BIOS'ta gerekli işlemleri yaptıktan sonra tekrar denedim neler yaptığımı GIF şeklinde birakiyorum aşağiya.

2.gif

Bütün bu işlemleri doğrıladıktan sonra Windows üzerinde kontrol etmek istedim ve çaliştira gelip msinfo32 yazdım çıkan sonuç.

3.png

Ne yaptıysam burayi aktif hale getiremedim şimdi sizlerden yardım rica ediyorum uzman kişiler yardımcı olabilirse memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hareket etmeyen GIF ne işimize yarayacak?

Anakartının kullanma kılavuzunda BIOS ayarları yok. O yüzden işimize yarayacak görseller paylaşırsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

BIOS modu UEFI + Legacy mi yoksa salt UEFI mi?

Arkadaşlar, Valorant'ı 3 kez indirdim her seferinde VAN9003 hatası alıyorum. BIOS'tan yapmasını az çok biliyorum fakat yapmaya çalıştığımda bazı ayarlarda değişiklik oluyor. BIOS ayarlarında değişiklik olması normal mi? Bir de sorun çıkartır mı? Anakartım MSI B560M Pro-e.
2 3 dakika oynadım şansa bala gene aynı hatayı verdi. İyi akşamlar.

• MSI B560M Pro-e
  • 16 GB HyperX RAM.
  • Kioxia G2 1TB M.2 SSD.
  • i5 11400F.

WhatsApp Image 2023-09-07 at 23.31.10.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 kullanıyorsan secure boot (güvenli önyükleme) ve TPM 2.0 ayarını BIOS'da açman lazım. Anakartımız neredeyse aynı, Security sekmesinden yapabilirsin.

Valorant'ta Secure Boot'la beraber TPM acilmasi gerek hatayi hala almanizin sebebi bu.

Cahilliğime verin o ayarı nasıl açıyoruz.

Windows 11 kullanıyorsan Secure Boot (güvenli önyükleme) ve TPM 2.0 ayarını BIOS'da açman lazım. Anakartımız neredeyse aynı, Security sekmesinden yapabilirsin.

Cahilliğime verin ama nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz videolara bakaarak yapıyorum bu şekilde bir şey yazıyor. Bir de bu ayarlar sisteme zarar veririmi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı