MSI Armor RX 570 ekran kartı çok ısınıyor

Turanv1

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Daha fazla  
RAM
CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) 3000 MHZ CL 16
Ekran kartı
MSI ARMOR RX570 4 GB
Anakart
MSI B450M GAMING PLUS
İşlemci
Ryzen 5 2600
İyi forumlar herkese, ekran kartımın son günlerde dikkat etmem sonucu çok ısındığını hatta sınır derecesinde ısındığını fark ettim 89 derece olmuştu termal macun uyguladım (Arctic MX-4) bu sefer ısınma 82 85 oluyor fakat yine de bu fazla çünkü sistem genelde en fazla 80 dereceyi görüyordu, bir de işin garip tarafı bu sıcaklık fanın en yüksek ayarındayken oluyor fanı düşük ayarlara çekince yine 87 oluyor ve ekran kartı boştayken ilk aldığımdaki sıcaklığını koruyor 54 dereceydi 3 senedir boşta ve manuel fan ayarlarında en fazla 55 derece oluyor ama ne zaman oyunu açsam anında 70-80-85 oluyor, işlemci sıcaklığında hiçbir sorun yok sadece ekran kartım ısınıyor bu şekilde, sistemimi ekledim aşağıya, ek olarak dediğim gibi termal macunu yeniledim ve fanlardaki tüm tozu aldım, ekran kartı sürücüsünü ise değiştirerek denedim ama sonuç yok. Benzer sorunu yaşayanlar veya yardımcı olabilecekler çözümleri yazarsa çok sevinirim.

MSI B450M Gaming Plus (BIOS güncel)
Ryzen 5 2600.
MSI Armor RX570 4 GB.
Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8GB) 3000 MHz CL 16.
Samsung 860 EVO 500 GB SSD.
Xigmatek glare 7A 600W.
ViewSonic 24"VX2458-C-mhd

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şunu bir deneyin isterseniz. Termal macun ve kartın temizliği de yapılımalı bu arada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şunu bir deneyin isterseniz. Termal macun ve kartın temizliği de yapılımalı bu arada.

Temizlik ve termal macunu uyguladım bunu belirtmiştim ve kullandığım macunu da belirttim, teşekkür ederim videoyu izleyeceğim.

Yanlış bilmiyorsam Armor serisi ısınan bir seriydi. Ondan olabilir.
Evet maalesef öyle fakat ısınma anormal seviyeye çıktı sistemi 2 buçuk senedir kullanıyorum en fazla 80 oluyordu şimdi oyunu açtığım an fırlıyor sıcaklık.
Maalesef birçok şeyi denedim ama sonuç değişmedi, son çare olarak servise göndereceğim ürünü, yine de farklı çözümler olursa yazabilirsiniz teşekkür ederim herkese.

Son düzenleme:
Evet maalesef öyle fakat ısınma anormal seviyeye çıktı sistemi 2 buçuk senedir kullanıyorum en fazla 80 oluyordu şimdi oyunu açtığım an fırlıyor sıcaklık.
Maalesef birçok şeyi denedim ama sonuç değişmedi, son çare olarak servise göndereceğim ürünü, yine de farklı çözümler olursa yazabilirsiniz teşekkür ederim herkese.
Bence sıcaklıklar normal o seriye göre servislik bir durum yok bana kalırsa

Kendi kendime uğraşarak deneyerek MSI Afterburner uygulamasından bu ayarları yaptım ve şu an 82 dereceyi geçmedi günümüze ve karta göre bu derecenin normal olduğunu değerlendiriyorum. Yüksek grafik istemeyen oyunlarda da deneyip dönüş yapacağım.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    48,2 KB · Görüntüleme: 50

Yeni konular

Geri
Yukarı