MSI Armor RX 590 çalışma sıcaklığı

Gaming X o kartın modeli. MSI'ın en iyi soğutmalı modeli. Twin Frozer 7 kullanıyor.
5500XT de tercih edebilirsiniz fakat benim önerim 1650 SUPER. AMD sürücü konusunda Nvidia kadar stabil sürücüler sunamıyor. Bir ara birçok kişi Wattman hatası aldı.
Bu arada sormadan geçmeyelim, tüm sisteminizi belirtir misiniz? Darboğaz olacak mı, PSU besleyecek mi bakalım.
PSU alacağım efendim kaç W almalıyım? Kendi PSU'm 250W. Darboğaz olacakmı veya başka sorun olacakmı onun cevaplarını sizden bekliyorum teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 29
  • 3.png
    3.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 27
  • 4.png
    4.png
    4,8 KB · Görüntüleme: 29
250W PSU yetmez. Değiştirmeniz gerekli. Eğer bütçe belirtirseniz uygun bir PSU önerisi sunarım. Piyasada çok fazla dandik marka ve model var. Örneğin: Everest, PowerBoost, GameTech, Frisby vb. bunları almamak lazım.
Kaliteli olanlar: Be Quiet!, Cooler Master, Thermaltake, Corsair, FSP, Aerocool, High Power vb.

Kaç Watt konusuna gelirsek 500W 80+ sertifikalı modeller yeterli olur. Örnek olarak bir tane bırakayım: CORSAIR VS SERİSİ (2018 VERSİYON) 550W 80PLUS GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Şunu da belirteyim: Örneğin 600W PSU aldınız, bu prizden 600W çekeceği anlamına gelmiyor, sistemin ihtiyacı kadar çekiyor. Kalitesiz diye tabir ettiğim modeller daha fazlasını çekebiliyor. Bu yüzden kaliteli model almak önemli. Dandik markalara bulaşmayın.

İşlemciniz gayet iyi, darboğaz yapmaz.

250W PSU yetmez. Değiştirmeniz gerekli. Eğer bütçe belirtirseniz uygun bir PSU önerisi sunarım. Piyasada çok fazla dandik marka ve model var. Örneğin: Everest, PowerBoost, GameTech, Frisby vb. bunları almamak lazım.
Kaliteli olanlar: Be Quiet!, Cooler Master, Thermaltake, Corsair, FSP, Aerocool, High Power vb.

Kaç Watt konusuna gelirsek 500W 80+ sertifikalı modeller yeterli olur. Örnek olarak bir tane bırakayım: CORSAIR VS SERİSİ (2018 VERSİYON) 550W 80PLUS GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Şunu da belirteyim: Örneğin 600W PSU aldınız, bu prizden 600W çekeceği anlamına gelmiyor, sistemin ihtiyacı kadar çekiyor. Kalitesiz diye tabir ettiğim modeller daha fazlasını çekebiliyor. Bu yüzden kaliteli model almak önemli. Dandik markalara bulaşmayın.

İşlemciniz gayet iyi, darboğaz yapmaz.
400-450W güç önerisi yapıyorlar sizce 450W alınmalı mı yoksa 550W mı tercih etmeliyim? OC yapmak istersem kendi imkanlarımla OC yapabilir miyim? OC yapmak riskli mi?

OC doğru yapıldığında riskli değil fakat ekran kartı için çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum ben. Gaming X alırsanız OC yapma imkanınız biraz daha artar iyi soğutmadan dolayı.
400-450W da rahat besler fakat hem ileriye dönük, hem de sistemi boğmamak adına 500-550W seçilmesi daha uygun olur. Attığım PSU alınabilir, bütçenizi 400 TL yaparsanız Be Quiet! 600W PSU öneririm.

OC doğru yapıldığında riskli değil fakat ekran kartı için çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum ben. Gaming X alırsanız OC yapma imkanınız biraz daha artar iyi soğutmadan dolayı.
400-450W da rahat besler fakat hem ileriye dönük, hem de sistemi boğmamak adına 500-550W seçilmesi daha uygun olur. Attığım PSU alınabilir, bütçenizi 400 TL yaparsanız Be Quiet! 600W PSU öneririm.
Doğru söylüyorsunuz ufak bir fark için değmez. Ben sizin attığınız 550W tercihini yapacağım çok teşekkür ederim umarım bir sorun yaşamam kart ile. Bir sorum daha olacak genelde 8 GB tercih edin VRAM kullanımı yüksek oyunlarda sorun yaşamayın vs. ibareler gördüm. 4GB olması ileriye dönük sıkıntı yapar mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı