MSI B150 GAMING M3 Anakart'a 970 Evo Plus NVMe SSD ile tam hız alma

f.dogan

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kamu Çalışanı
Arkadaşlar öncelikle selamın aleykum.
Anakartım: MSI B150 Gamıng M3
SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD
Sorun:
Anakartımın M.2 slotu SATA olarak çalışıyormuş yani yukarıdaki uçuk hızları alamayacağım.
Bunun için PCI'e slotlarına takılan NVMe SSD to PCI'e dönüştürücüler var.
Şayet ben bu dönüştürücülerden alır üzerine yukarıdaki SSD'yi takıp PCI'e yuvalarına takarsam söz konusu hızları alabilir miyim?
Benim anakartımda ki PCI'e 3.0 yuvalarının herhangi birinin dolu olması sorun olur mu?
Yani PCI'e slotlarının birinde ekran kartı takılı diğer slot boş takınca ekran kartı performansı ya da SSD performansı etkilenir mi?
Dönüştürücüler: Dönüştürücü - Dönüştürücü 2
Ayrıcı benim anakartımda ki PCI'e slotlarının birinde ekran kartım bulunmakta.
Ekran kartı: Sapphire R9 380X 4 GB 256 Bit.

Evet alabilirsiniz. İşaretli slota takarsanız cihazınızın gerçek hızını alabilirsiniz. Ekran kartının performansı da düşmez. Alacağınız dönüştürücünün PCIe 3.0x4 yani NVMe SSD desteklediğine emin olun. Ekran kartıyla aynı özellikte, alttaki kulakçıklı slota takacaksınız. Ekran kartınız üstteki slotta takılı olsun.

150.png

Evet alabilirsiniz. İşaretli slota takarsanız cihazınızın gerçek hızını alabilirsiniz. Ekran kartının performansı da düşmez. Alacağınız dönüştürücünün PCI-e 3.0x4 yani NVMe SSD desteklediğine emin olun. Ekran kartıyla aynı özellikte, alttaki kulakçıklı slota takacaksınız. Ekran kartınız üstteki slotta takılı olsun.

Eki Görüntüle 599740

Peki önerebileceğiniz dönüştürücü var mı?
Benim link eklediklerimden veya sizin önerebileceğiniz başka bir dönüştürücü.

Yeni konular

Geri
Yukarı