MSI B150M BAZOOKA Windows 10 kablosuz cihazlarda bağlantı sorunu

Legendd

Kilopat
2500 TL'lik Technopat'ın topladığı sitemden topladım. Sistem Msi b150m bazooka anakart intel i3 6100 skylake işlemci, 16 GB DDR4 RAM, GTX 950 ekran kartı (bende daha takılı değil) ve son olarak Cooler Master n200 kasa. Ben de dahili 500w PSU yerine 600w dahili PSU var. Bilgisayara Windows 10 UEFI olarak yükledim. Tüm güncellemeleri yaptım. Anakartın sitesinden tüm driver'ları indirip kurdum.
Sorun: Kablosuz 2.4GHz frekansında çalışan cihazlar(mouse, klavye, gamepad) bu bilgisayara bağlayınca çekim gücü oldukça düştü ve sürekli kopukluklar oluyor. 1 metreden uzak olduğunuzda çekmiyor özellikle arka tarafa direk anakarta takınca çekim daha da düşüyor. Eski bilgisayar notebook Win7 yüklü onda ise evin her yerinde çekiyor bu cihazlar hiç kopma olmadan. Şimdi yeni kurduğum bu masaüstünde kablosuz cihazların çekim gücünü düzeltebilir miyim? Ek olarak eski PC'de USB'lerde ısınma oluyordu. Bunda ise çok hafif bir ılıma var. Yani voltaj düşük geliyor olabilir mi? Sorun gider dediğimde USB 2.0 noktasına takın diyor ama ben zaten USB 2.0 noktasına taktım cihazları.
Denediğim çözümler: BIOS > USB confg. > legacy support > disable durum enable idi bunu disable yaptım böyle yapınca biraz düzelme oldu gibi fakat yine kopuyor. Oyun falan oynarken sıkıntı oluyor.
Aygıt yöneticisinden güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı devre dışı bıraksın yazan yerin yanındaki işareti kaldırdım ama her iki yöntemde başarılı olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı