MSI B150M Gaming Pro anakarta nasıl M.2 SSD takılır?

ertugbaba123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

MSI B150M Gaming Pro anakartım var, uygun fiyata M.2 SSD aldım ama anakartımda SSD girişi yokmuş. Anakartıma SSD takmak için dönüştürücü falan var mı? Varsa da nereye takacağım hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücü adaptörler var. X1 slotuna uygun bir adaptör alıp takabilirsiniz. Örnek bir model.

Merhaba,

MSI B150M Gaming Pro anakartım var, uygun fiyata M.2 SSD aldım ama anakartımda SSD girişi yokmuş. Anakartıma SSD takmak için dönüştürücü falan var mı? Varsa da nereye takacağım hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Bu ürün ile iki adet olan PCI-e 1X slotlarına takabilirsiniz ama BIOS'unuz bu SSD'ye sistem kurmanıza izin vermeyebilir.
Denemeniz lazım.

PCI-e X1 dönüştürücüsü alabilirsin. Yalnız anakartının X1 slotu PCI-e 3.0 olduğu için maksimum 1000 MB/s okuma ve yazma alacaksın. Performans olarak bir fark olmaz tabii.
Yedek ekran kartı yuvası olsaydı iyi olurdu hocam. Ama maalesef yok.

Bu ürün ile iki adet olan PCI-e 1X slotlarına takabilirsiniz ama BIOS'unuz bu SSD'ye sistem kurmanıza izin vermeyebilir.
Denemeniz lazım.

Bu anakartta sıkıntı olacağını sanmıyorum. Çok eski nesil değil ve kuzey/güney ayırımı yok. Tek Chipset var.

Yedek ekran kartı yuvası olsaydı iyi olurdu hocam. Ama maalesef yok.

Bu anakartta sıkıntı olacağını sanmıyorum. Çok eski nesil değil ve kuzey/güney ayırımı yok. Tek chipset var.

Umarım öyle olur hocam sayfasına baktım bulamadım.
Intel UEFI BIOS'a bu nesille mi geçmişti?
Yokse bir önceki nesille mi tam hatırlayamadım.

Umarım öyle olur hocam sayfasına baktım bulamadım.
Intel UEFI BIOS'a bu nesille mi geçmişti?
Yokse bir önceki nesille mi tam hatırlayamadım.
Bunlar zaten UEFI. Bu 6 ve 7. nesile hitap eden anakart serisi. Bunların M.2 girişi olanları da var.

PCI-e X1 dönüştürücüsü alabilirsin. Yalnız anakartının X1 slotu PCI-e 3.0 olduğu için maksimum 1000 MB/s okuma ve yazma alacaksın. Performans olarak bir fark olmaz tabii.

Performans olarak değil de after effetcs, substance painter gibi uygulamalar kullanıyorum ve bu uygulamaları kullandıkça yer yiyor şu an SATA SSD var ama 128 GB kullanılabilir 10GB kullanılabilir alanım var bir de TurkNet 1000MBPS internete geçtim indirme hızım 30 görüyor SSD olmadığı için o yüzden M.2 almak istedim.

Dönüştürücü adaptörler var. X1 slotuna uygun bir adaptör alıp takabilirsiniz. Örnek bir model.

Teşekkür ederim bunu nereye takabilirim anakart fotoğrafının üstünde işaretler misiniz mümkünse, hiç bilgim yok benim. Bir de her şeyi yaptıktan sonra ekstra bir şey yapmam lazım mı? BIOS ekranında falan.

Zaten yanlış yere oturmaz hocam. Ekran kartının altında bulunan küçük siyah yuvalara takacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı