Msi b150m gaming pro Nasıl?

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI B150M Gaming Pro D4 2133Mhz mATX 1151 sizce bu anakart nasıl ? Şimdi b150 ve h170 yonga setlerinde biliyorsunuz oc desteklenmiyor, sli yapılmıyor, cf yapılsa da tam performans alınamıyor. O yüzden ben oc yapmayacağım b150 ve h170 yonga setli anakart arıyorum. Ama atx olanların çoğunda 2 ve 3 tane pci express yuvası ve 4 tane ram yuvası falan var. Bana 2 ram yuvası ve 1 ekran kartı yuvası fazlasıyla yeterli. Sli ve cf de yapmayacağım zaten cf yapmanın h170' te ne kadar mantıksız olduğu ortada. Z170 olmadan sli ve cf yapmak saçmalık olur. Dediğim gibi mATX kart tek çarem gibi görünüyor. Diğer slotlar gereksiz geldi bana. Bu anakartın üstüne 2000-3000 TL' lik ekran kartını taksam sorun olmaz değil mi ? Sizden yorum bekliyorum. Zaten ocsiz sistem her türlü kısa ömürlü oluyor, yapacak bir şey yok. Yonga setleri bile tam anlamıyla upgrade desteklemiyor, crossfire ve sli' yı.

Arkadaşlar uzun zamandır bu sorunun cevabını aramaktayım. Özetle crossfire, sli ve oc yapmayacak bir kullanıcı için en uygun gaming anakart hangisidir ? H170 de böyle bir anakart yok, kullanmayacağım gereksiz portlar mevcut, h110m gaming de almadım, b150 ye geçiş yaptım, bir fark olacak mı onu da bilmiyorum ama b150 iyidir gene haydi olsun. Ben hiçbir zaman 2 ekran kartı yanlısı olmadım, 1 tane ekran kartı alırım, sağlam alırım. Size sorum şu : Bu anakartın kaldırmayacağı ekran kartı ve işlemci var mı, işlemci i7 6700 ve ekran kartı r9 fury veya 980 ti olduğu vakit, ya da yeni mimariden konuşursak r9 490x veya gtx 1080 takılması performans düşüşüne sebep olur mu anakart yüzünden ? 2 ekran kartı kullanmayacaksam neden gereksiz portlara fazla para vereyim, mATX almaya mecburum gibi görünüyor.

Lütfen deneyimli ve tecrübeli biri bu sorumu yanıtlasın, kaç gündür kendi kendimi yiyip bitiriyorum. H110m gaming vs b150m gaming falan da demiyorum, bu anakart bana herhangi bir sorun yaratır mı, gerek yeni mimari gerek diğer türlü sorunlar. Eğer her şey tamamsa sipariş vereceğim.

Tek amacım ekran kartı ve işlemciden tam verim almak. Şimdi msi h170a gaming pro alsam 3 tane crossfire portu, 4 tane ram slotu cart curt. Hiçbirini kullanmayacağım ki ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı