MSI B350M GAMING PRO anakart BIOS'a giremiyorum

Ersenthia

Decapat
Merhabalar, anakartım MSI B350M GAMING PRO sorun ise; bilgisayarı açtığımda direkt Windows'a yöneliyor yani açılırken ne bir anakartın ismi cismi ne bir işte hani yazar ya Del tuşuna bas ya da BIOS'a geç vs. gibi şeyler yok. Bastığımda da bir etkisi yok. Sorunu anlayamadım bir yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

Not: Diğer konulara göz attım aradığım cevabı ya da konuyu bulamadım bu yüzden böyle bir konu açtım teşekkürler.

Bunu denedim yalnız eufi seçeneği yok bende malesef..

söylediğini yaptım bu sefer siyah bir ekran var öyle bakıyoruz birbirimize basıyorumda tüm F'lere birşey olmadı delete de denedim o da yok..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarın sistem durumuna baktığımda bios eski yazıyor acaba bu yüzden uefi olayı olmuyor olabilir mi ? ve yeni format attım bilgisayarı bir alakası var mı bilmem ama..
UEFİ temiz kurulum yapmanız gerekbilir.Normalde eskide olsa yenide olsa biosa girmesi gerekiyor.Bir de güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı kapatın öyle deneyin.

Sorunun ya ekran kartından ya da monitöründen kaynaklanıyor. Bir zamanlar ben de yaşıyordum, benim kart problemiydi. Açtığım konu da bu; R7 265 Ekran kartı BIOS göstermeme sorunu - Technopat Sosyal
Ekran kartım rx470 4 gb işlemci ryzen 3 1200 monitör biraz eski hdmi'yi dönüştürüp vga yapıyorum öyle giriyorum
Hızlı başlatmayı kapatıp tekrar dener misin?
söylediğini yaptım birşey farketmedi malesef.

Açılışın ilk aşamasında ekran yanıp sönüyor mu? Eğer oluyorsa problem GPU kaynaklı değil, görüntü verebiliyor sonuçta boot sırasında. Bana daha çok MSI Fast Boot gibi bir özelliğin açık olmasından kaynaklı olduğunu düşündürüyor.

Geri
Yukarı