MSI B350M GAMING PRO BIOS Güncellenmiyor

Hocam zaten o zipli halinin ismi içeriğini açtığınızda AMS uzantılı dosyayı kurmanız gerekiyor yani aynı şeyden bahsediyoruz :)

Dosya Ekleri

• adds.PNG
    adds.PNG
    102,3 KB · Görüntüleme: 35
  • asd.PNG
    asd.PNG
    127,2 KB · Görüntüleme: 42
Tamam boyutu büyük olanı USB içine atıp BIOS'a girince görmesi lazım. Aşırı ilginç :D
Flash belleğin adını BIOS yapmayı dene.

Son düzenleme:
Tamam boyutu büyük olanı USB içine atıp BIOS'a girince görmesi lazım. Aşırı ilginç :D
Flash belleğin adını BIOS yapmayı dene.

Hocam önceki mesaj ve attığım resme bakmadınız sanırsam zaten gördü sistem flashın adını değiştirmedim AMS olan şeyi benim eski versiyonumdaki gibi ATL yaptım ancak sistem uyarısı verdi güncellemeyi bu yüzden başlatmadım, sisteminiz broken falan olabilir diye onu soruyorum sizce devam etmeli miyim diye?

Normalde böyle bir uyarı vermemesi lazım. Bunu seçmek istediğinize emin misiniz gibi bir söylem içerir. Bununla karşılaşmadığım için bilemiyorum ne yazık ki. Fakat tam uyarıyı gösterirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam anlık olarak bir şey yaptım ve şu sonuca ulaştım lütfen sen de benim için bir yandan bakar mısın riske atmamak adına sistemi. Güncel BIOS driverının adı şöyle E7A39AMS. 2L0 ama benim eski Driver E7A9ATL. 2FA yani benimki ATL ben siteden indirdiğim güncel Driver'ı E7A39AMS. 2L0 yerine E7A39ATL. 2L0 olarak değiştirdim ve M-Flash dosyayı gördü. Ama şöyle bir uyarı verdi bu sürüm buna uygun değil sisteminiz broken olabilir bilmem ne gibi, sizce ben bunu yüklemeye başlasam, bir sıkıntı yaşar mıyım yoksa rastgele doğruyu mu yapmışım?

Hocam dediğin sorunun birebir aynısı bende de var bu işlemi yaptın mı bir sorun oldu mu?
Merhaba, BIOS güncelleyemiyorum daha önce de yardım istemiştim ama kimse çözemedi, anakartım MSIB350M GAMING PRO, işlemcim Ryzen3 2200G takmak istediğim işlemci Ryzen5 3600 3GHz 35MB ama takamıyorum çünkü onu taktığımda ekran gözükmüyor, çünkü BIOS'um güncel değil. M-Flash ile güncellemek istediğimde USB ismini görse de içeriğini görmüyor lütfen çözüm önerisi yazarken klasik şeyleri yazmayın, zaman kaybetmeyelim aşağıya denenen şeyleri yazacağım daha sonra ise kendi bulduğum olası problemi yazacağım.
FAT32 formatı-denendi farklı portlara USB giriş- denendi-BIOS sıfırlama-denendi, BIOS içi enable disable muhabbetleri şu an isimlerini hatırlamıyorum hepsi denendi, ve dahasıda denendi.
Tahminimce muhtemelen sorun için fotoğrafı bırakıyorum. Benim BIOS versionum atl olarak gözüküyor ancak son Driver'ların hepsi ams olarak gözüküyor yani burada bir format farkı olacak ki benim USB'min içindeki dosyayı görmüyor sanırsam. Kasayı hazır olarak inventustan aldım 4 sene önce kadar, onlara ulaşmaya çalıştıysamda başaramadım. Bilgisayar açılırken bile zaten unlost logosu var: İyi oyuncular vardır bir de en iyileri gibi saçma bir şey. Kendi BIOS'ları mı var, ayarları mı var değşitiremediğimiz bilmiyorum sonuca gelecek olursak eski BIOS'u güncelleyip yeni işlemcimi takamıyorum, umarım bilgili arkadaşlar vardır. Her yolu denedik 10 gün oldu hala çözüme kavuşamadık, mantıklı çözümlere açığım, şimdiden teşekkürler.
@Recep Baltaş Hocam bu konuda acil bilginize ihtiyacımız var

Son düzenleme:
Hocam dediğin sorunun birebir aynısı bende de var bu işlemi yaptın mı bir sorun oldu mu?

@Recep Baltaş Hocam bu konuda acil bilginize ihtiyacımız var

Merhaba, BIOS güncelleyemiyorum daha önce de yardım istemiştim ama kimse çözemedi, anakartım MSIB350M Gaming Pro, işlemcim Ryzen3 2200G takmak istediğim işlemci Ryzen 5 3600 3GHz 35MB ama takamıyorum çünkü onu taktığımda ekran gözükmüyor, çünkü BIOS'um güncel değil. M-Flash ile güncellemek istediğimde USB ismini görse de içeriğini görmüyor lütfen çözüm önerisi yazarken klasik şeyleri yazmayın, zaman kaybetmeyelim aşağıya denenen şeyleri yazacağım daha sonra ise kendi bulduğum olası problemi yazacağım.
FAT32 formatı-denendi farklı portlara USB giriş- denendi-BIOS sıfırlama-denendi, BIOS içi enable disable muhabbetleri şu an isimlerini hatırlamıyorum hepsi denendi, ve dahasıda denendi.
Tahminimce muhtemelen sorun için fotoğrafı bırakıyorum. Benim BIOS versionum atl olarak gözüküyor ancak son Driver'ların hepsi ams olarak gözüküyor yani burada bir format farkı olacak ki benim USB'min içindeki dosyayı görmüyor sanırsam. Kasayı hazır olarak inventustan aldım 4 sene önce kadar, onlara ulaşmaya çalıştıysamda başaramadım. Bilgisayar açılırken bile zaten unlost logosu var: İyi oyuncular vardır bir de en iyileri gibi saçma bir şey. Kendi BIOS'ları mı var, ayarları mı var değşitiremediğimiz bilmiyorum sonuca gelecek olursak eski BIOS'u güncelleyip yeni işlemcimi takamıyorum, umarım bilgili arkadaşlar vardır. Her yolu denedik 10 gün oldu hala çözüme kavuşamadık, mantıklı çözümlere açığım, şimdiden teşekkürler.

Aynı sorun var cözebilen var mı?

Geri
Yukarı