MSI B350M PRO-VD PLUS ve G.Skill Aegis 8 GB DDR4 3000 MHz Uyumu

yakupaykl

Hectopat
Evet başlıktaki gibi Ryzen bir sistem toplayacağım. Fakat bazı anakartların, bazı RAM'eri tam frekansta çalıştırılamadığını öğrendim. Mesela 3000 MHz'lik bir RAM'ı zorunlu olarak 2133 çalıştırabiliyor gibi bir duyum aldım. Sizce bu anakartla bu RAM'ı sıkıntısız bi şekilde, gerekirse OC'de yaparak 3000 MHz olarak kullanabilirmiyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yani ? Anakartta MHz düşük olup , Ramın yüksek olması bir güncelleme ile çözülebiliyor mu ?
Onu iddaa etmedim. Arkadaşın gösterdiği anakart için söylediklerim geçerli. B350 anakartlar için bellek uyumsuzlukları giderildi. Anakartın biosundan bellek hızlarını seçip direkt çalıştırabiliyorsun. 3200 mHz üzeri bellek hızları için X470 anakart almalısın.

Arkadaşlar ramı g.skill değilde Bu linkteki ramı alsam bir sıkıntı olurmu bide bu piyasadaki ryzen uyumlu ramleri açıklayabilirmisiniz ? Baktığımda anakartın sitesinde uyumlular listesinde gözükmüyor fakat f/p olarak en iyi ürün bu acaba problem çıkarır mı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı