MSI B450 Gaming Plus anakarta ARGB fan bağlama nasıl yapılır?

Melih6868

Hectopat
Daha fazla  

Arkadaşlar kasama bu linkteki fanlardan almak istiyorum fakat sanırım anakartımda JRGB girişleri olduğu için bu ARGB fanları bağlama konusu sıkıntılı. Bunun bir çözümü var mıdır nasıl yaparız nasıl çözeriz yardım eder misiniz?

2-3 fan parası kadar da buna gidecek gibi gözüküyor:D
Cm olan usb 2.0 ile anakarta bağlanıyor ama farklı markaların ledlerini çalıştırır mı bilemiyorum o konuda emin değilim.
Silverstone olan anakartan kontrol etmek istersen anakarta 3 pin ile bağlanıyor onun haricinde kumanda ile kontrolü mevcut.

2-3 fan parası kadar da buna gidecek gibi gözüküyor:D
İnternetten daha ucuza kumandalı argb kontrolcü bulsan işini görür aslında. İleride argb destekli bir anakart aldığında o kontrolcüyü 3 pin bağlantısı ile anakarta takar kullanmaya devam edersin.

CM olan USB 2.0 ile anakarta bağlanıyor ama farklı markaların LED'lerini çalıştırır mı bilemiyorum o konuda emin değilim.
SilverStone olan anakartan kontrol etmek istersen anakarta 3 pin ile bağlanıyor onun haricinde kumanda ile kontrolü mevcut.

İnternetten daha ucuza kumandalı ARGB kontrolcü bulsan işini görür aslında. İleride ARGB destekli bir anakart aldığında o kontrolcüyü 3 pin bağlantısı ile anakarta takar kullanmaya devam edersin.

Aslında bununla uğraşmaktansa Arctic'ya da Be Quiet marka RGB'siz fanlar alıp takmak daha mantıklı gibi geldi. Sanırım onlar kontrolcü olmadan birbirine bağlanıp anakarta tek girişten bağlanabiliyor. Sanırım böylesi daha hesaplı. İleride komple sistemi yenilemeyi düşündüğümden şu anda en hesaplı yol da uygun bana.

Aslında bununla uğraşmaktansa Arctic'ya da Be Quiet marka RGB'siz fanlar alıp takmak daha mantıklı gibi geldi. Sanırım onlar kontrolcü olmadan birbirine bağlanıp anakarta tek girişten bağlanabiliyor. Sanırım böylesi daha hesaplı. İleride komple sistemi yenilemeyi düşündüğümden şu anda en hesaplı yol da uygun bana.
RGB kullanmak zorunda değilsin rgb kablosunu takma öyle kullan.

Geri
Yukarı