Çözüldü MSI B450 Tomahawk Max BIOS güncelleme sonrası VGA hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HeartOfDarkness

Hectopat
Daha fazla  
MSI B450 Tomahawk Max kullanıyorum. Geçen ayın sonunda BIOS Update gelmiş hiçbir sorun yaşamadan Update yaptım ancak yaptıktan sonra bilgisayar bir uzun iki kısa bip sesi verdi Windows açılmadan. Hiçbir şekilde görüntü alamıyorum ve BIOS'a giremiyorum. BIOS sıfırlamasını falan yaptım hiçbir tepki yok aynı şekilde devam ediyor. Anakartın garantisi de devam ediyor sadece garantiye göndermeden çözmeye çalışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:
Ryzen 5 3600.
Kingston HyperX Fury 2x8 3200MHz RAM.
MSI B450 Tomahawk Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunumu çözdüm arkadaşlar ekran kartında çift BIOS özelliği varmış diğer BIOS'a geçirince düzeldi yardımlarınız için teşekkürler.
Merhabalar, yeni nesil anakartlarda onboard ekran kartı bulunuyor ve işlemciden destekle görüntü verebiliyor. Sorun şöyle ki kullanılan işlemcide grafik desteği yok ise anakarttaki onboard vga dan görüntü alınamaz. Bios güncellemesi ile birincil vga olarak onboard u görür ve görüntü veremediği için anakart üzerinde bulunan vga led yanar.

Merhaba, yeni nesil anakartlarda onboard ekran kartı bulunuyor ve işlemciden destekle görüntü verebiliyor.

Düzelteyim onboard GPU anakartın değil işlemcinin içinde, sorunun çözümü olabilir eğer başka bir PC var ise USB yardımı ile eski BIOS sürümünü indirip BIOS flashback yardımı ile eski sürümü kurabilirsiniz.
@kino @Sir Benjamin

1657650663307.png

Ekran kartı veya monitör ile alakalı, BIOS sıfırladıktan sonra görüntü çıkışı ayarı iGPU portlarına alınmış olabilir. Onu ekran kartına almak gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı