MSI B450 Tomahawk Max Ethernet bağlantı sorunu

MikotheWhiteAss

Decapat
PC'yi kapattım uyudum ertesi gün ağ bağlantısı yoktu. Ethernet kablosunu kontrol ettim sorun yoktu. Modemde de hiçbir sıkıntı yoktu ancak PC ethernet bağlantısını görmüyordu. Ağ yöneticisinde ünlemli herhangi bir kısım olmasa da Realtek PCI-e GBE Family Controller gözükmüyordu. Ağ sıfırlama yaptım ancak düzelmedi. BIOS üzerinden onboard LAN Controller'ı devre dışı bırakıp PC'yi yeniden başlattım. Sonra tekrar BIOS üzerinden yeniden başlatınca ethernet bağlantısını ve Realktek PCI-e GBE Family Controller gözükmeye başladı. PC'yi tamamen kapattım açtığımda yine ağa bağlanmıyor. Her seferinde aynı işlemi uygulayınca ancak ağa bağlanabiliyor. Yeniden başlat yaparsam sıkıntı olmuyor. Kafam çok karıştı. Sizce sorun ne?

MSI B450 Tomahawk Max - AMD Ryzen 5 3600 - Sapphire RX 5700

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi kapattım uyudum ertesi gün ağ bağlantısı yoktu. Ethernet kablosunu kontrol ettim sorun yoktu. Modemde de hiçbir sıkıntı yoktu ancak PC ethernet bağlantısını görmüyordu. Ağ yöneticisinde ünlemli herhangi bir kısım olmasa da Realtek PCI-e GBE Family Controller gözükmüyordu. Ağ sıfırlama yaptım ancak düzelmedi. BIOS üzerinden onboard LAN Controller'ı devre dışı bırakıp PC'yi yeniden başlattım. Sonra tekrar BIOS üzerinden yeniden başlatınca ethernet bağlantısını ve Realktek PCI-e GBE Family Controller gözükmeye başladı. PC'yi tamamen kapattım açtığımda yine ağa bağlanmıyor. Her seferinde aynı işlemi uygulayınca ancak ağa bağlanabiliyor. Yeniden başlat yaparsam sıkıntı olmuyor. Kafam çok karıştı. Sizce sorun ne?

MSI B450 Tomahawk Max - AMD Ryzen 5 3600 - Sapphire RX 5700

Eki Görüntüle 559856
Eki Görüntüle 559857
Eki Görüntüle 559858
Eki Görüntüle 559859
Driver güncelleyip başka bir cihazla deneyiniz.

@MikotheWhiteAss

Güç seçeneklerinde ne seçili durumda?

Dengeli(önerilen) seçili. Ağ kullanımı kısmı en iyi performans seçili oraya da baktım.
Tekrar yazmak istemedim ancak gerçekten çözüm için bir fikri olan yok mu?
Bilgisayara format attım ve sonuç değişmedi. Formatla beraber sorunun çözüleceğinden emindim ancak olmadı. BIOS güncellemesi yaptım anakartla ilgili sorun olduğunu düşünüp sonuç değişmedi. Daha önceki BIOS sürümlerini yükledim yine olmadı. Arkadaşlar gerçekten zor durumda kaldım şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı