MSI B450 Tomahawk Max iade edilmeli mi?

• Konuyu başlatan KELL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 293

KELL

Hectopat
Daha fazla  
İtopya'dan indirime girmesi üzerine MSI B450 Tomahawk Max aldım .kargo dahil 750TL civarına denk geldi. Sistem topluyorum ve henüz işlemci ve ekran kartı almadığım için belki Intel işlemci dönerim diye paketini açmamıştım. Bugun 15 gün geçtiği için açıp bir bakayım dedim.

Anakartın kutusunda herhangi bir naylon ambalaj veya ilk siz açıyorsunuz bandı, bandrolu tarzı bir şey yoktu. Belki böyle üretilmiştir deyip çıkardım poşetinden. RAM slotlarındaki tırnaklardan 2 tanesi açık duruyordu neyse olabilir dedim. BIOS pili üzeri hafif cizik vardı ona da eyvallah. Ancak son olarak işlemci üzerinde koruyucu plastik parça yok direk işlemci yuvası görünüyor. Acaba bu anakartın standartında mı yok dedim ama kitapçıkta 1 2 3 adımları gösterirken mesela 4. adıp o kapağı çıkartmak ama bende kapak yok. Anakartı deneyebileceğim bir sistemim de olmadığı için sizce iade etmeli miyim (bu saatten sonra iade alırlar mı onu da bilmiyorum 15gün geçti) yoksa bunlar problem değil yoluna devam et mi dersiniz?

Not: Sistemi toplamam 1 ayı bulacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kapak her modelde olmaz zaten. Bende yeni aldım marka aynı modeli farklı bir anakart. Benimki korumalıydı ve çok sıkı bir bandı da vardı o yüzden sıfır olması konusunda yorum yapamıyorum, nette kutu açılış videosu vardır yabancı kanallara felan bakabilirsin. Geniş kapsamlı bir klavuz varsa içinde işlemci girişine bak farklı modellerin olduğunu göreceksin.

O kapak her modelde olmaz zaten. Bende yeni aldım marka aynı modeli farklı bir anakart. Benimki korumalıydı ve çok sıkı bir bandı da vardı o yüzden sıfır olması konusunda yorum yapamıyorum, nette kutu açılış videosu vardır yabancı kanallara falan bakabilirsin. Geniş kapsamlı bir klavuz varsa içinde işlemci girişine bak farklı modellerin olduğunu göreceksin.

O anakartin posetindeki cok sıkı bant bende de vardi ama anakartin kutusu ambalajli değildi. İzledigim videolarda da ambalaj yok ve AMD işlemcilerde soket kapaagi olmuyormus cunku igneler soket usrunde degil ialemci üstünde oluyor diye. Ben iadeden vazgeçtim. Şu an sorun RAM tırnağı açık gelmesi ama ona da artık goz yumcaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı