MSI B450M-A Pro Max anakart ile Ryzen 5 5600G uyumlu mu?

redmaner

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar...

Kasım ayı indirimlerinde MSI'ın B450M-A Pro Max isimli bütçe dostu anakart modelini satın aldım (350 TL - İtopya).

Kartın AMD'nin 5000 serisi işlemciler ile uyumu var (5600X, 5700X, 5600G, 5700G gibi). MSI gerekli BIOS güncellemesini yayınlayarak bu bütçe dostu modele güzel bir son güncelleme vermiş. Anakart'ın sitesinde BİOS versiyonları ve detayları mevcut

Ancak sorum şu: ben bu anakartı 2021 Kasım ayında satın aldım. BIOS güncellemesi ise 2021 şubat ayında çıkmış. Acaba kutudan çıkan kartta bu güncelleme mevcut mudur? 9 ayı aşkın geçen süreli stok yapıp eski üretim bir kartı satar mı itopya.com gibi bir site?

Eğer BIOS'u güncel değilse 5600G ile APU sistem kurmak için önce eski nesil bir işlemci ile güncelleme yapmam gerekecek.

Şimdiden çok teşekkürler cevaplarınız için. Biraz detay bir soru oldu ama tecrübesi olan arkadaşlar vardır diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin anakartınızı bilemem ama bende MSI B450M Mortar Max modelini aldım üstünde 3000 serisinin bandrolünün üstünde 5000 serisini desteklediğine dair bir sticker daha vardı. Kartınız güncel değilse, elinizde de eski nesil işlemci yoksa servise gönderip ücretsiz bir şekilde BIOS'unu güncelletebilirsiniz.

Sizin anakartınızı bilemem ama bende MSI B450M Mortar Max modelini aldım üstünde 3000 serisinin bandrolünün üstünde 5000 serisini desteklediğine dair bir sticker daha vardı. Kartınız güncel değilse, elinizde de eski nesil işlemci yoksa servise gönderip ücretsiz bir şekilde BIOS'unu güncelletebilirsiniz.
Servise göndermek istemiyorum açıkçası. Hem servise hem de kargo sürecine güvenmiyorum. Son çare olarak mecbur yapılabilir tabi.

Sizin mortar anakartınız daha üst bir model. Bu kartta sticker ile ifade edilmemiş olabilir. Gelince göreceğiz artık.
Aynı anakartı aynı yerden komşu çocuğu için almıştım.
BIOS bir tık eskiydi, tam hatırlamıyorum ama 2021'in başlarına aitti. Sanırım size de aynısı gelecek.
2021şubatsa iş görür ama kritik

Son düzenleme:
Hocam durum nedir? BIOS Update yapmanız gerekti mi? Bende aynı sistemi aldım da, anakartlarımız aynı tarihlidir diye tahmin ediyorum.

Henüz toplamak nasip olmadı ya sistemi.

İşlemciyi geçen hafta satın aldım. Yakın zamanda toparlayacağım.

Geri
Yukarı