MSI B450M BIOS tam yüklenmiyor ve donuyor

nappemannen

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, MSI B450M anakarta sahibim. Bilgisayarımdan BIOS'u açtığım zaman BIOS'um yarım bir şekilde ekrana geliyor ve bilgisayarım, klavyeyi algılamayacak kadar donuyor. Sorunumu nasıl çözebilirim? Fotoğrafını bırakıyorum.

20201204_015832.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, MSI B450M anakarta sahibim. Bilgisayarımdan BIOS'u açtığım zaman BIOS'um yarım bir şekilde ekrana geliyor ve bilgisayarım, klavyeyi algılamayacak kadar donuyor. Sorunumu nasıl çözebilirim? Fotoğrafını bırakıyorum.

Eki Görüntüle 763541
Bugün benim başıma geldi USB de ki yazılımı anakart görmedi gunceleme yapamadım bende MSI sitesinden yazılımı kurdum biosun son sürüm ordan kurdum indirip kendi otomatik anakarti guncelledi ama bu sefer uefi olarak baslatamiyorum

Bugün benim başıma geldi USB de ki yazılımı anakart görmedi gunceleme yapamadım bende MSI sitesinden yazılımı kurdum biosun son sürüm ordan kurdum indirip kendi otomatik anakarti guncelledi ama bu sefer uefi olarak baslatamiyorum
Sorunumu şu şekilde çözebildim herhangi bir hdmi kablosu ile denediğim zaman sıkıntı olmadı ama display port üzerinden maalesef bu sorunu yaşamaya devam ettim. Sanırım yeni gelen update hatası olmalı
Doğru BİOS kurduğunuza emin misiniz ?
Evet doğru biosu kurdum ve gözlerimle sadece display port kablosu ile bu sorunu yaşadığımı gördüm 3 farklı dp kablosunda aynı problem devam etti hdmida ise bir sıkıntı olmaksızın direk giriş yapabildim. Bir konu da fikrinizi almak istiyorum sistemimden kontrol ettiğim de biosum uefi olarak gözüküyor ama biosumdan kontrol ettiğim zaman aktif olarak csm gözüküyor bunu uefiye çevirsem bir problem yaşar mıyım

Yeni konular

Geri
Yukarı