MSI B450M BIOS Update sonrası ekran gelmiyor

EQUARIA

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
RAM
8x2 XPG 3200mHz
İşlemci
R5 3600
MSI B450M M.2-Pro anakartım var. Bugün BIOS Update yaparken (MSI Dragon Center üzerinden) bilgisayar yeniden başlatılıyor durumuna geldi ve bir anda ekran vs. gitti. Ben de normal yeniden başlatma olarak düşündüm fakat ekran gelmedi, ekran kartı fanları dönmüyor, klavye ve mouse ışıkları yanmıyor. Kasa çalışır gibi duruyor ışıklar sıvı soğutucu ve kasa fanları vs. çalışıyor. Ne yapmalıyım?

BIOS'u keşke harici programlar yerine (Evet, anakartın kendi yazılımı bile olsa BIOS güncellemesi sadece BIOS'tan yapılmalı.) doğrudan BIOS'tan yapsaydınız keşke. İşe yarar mı bilmem ancak BIOS sıfırlamayı deneyebilirsin BIOS pilini söküp. Onun dışında pek bir çare yok. Anakartında BIOS Flashback tuşu da olmadığı için "Servispoint" yolu gözüküyor gibi.

BIOS'u keşke harici programlar yerine (Evet, anakartın kendi yazılımı bile olsa BIOS güncellemesi sadece BIOS'tan yapılmalı.) doğrudan BIOS'tan yapsaydınız keşke. İşe yarar mı bilmem ancak BIOS sıfırlamayı deneyebilirsin BIOS pilini söküp. Onun dışında pek bir çare yok. Anakartında BIOS Flashback tuşu da olmadığı için "Servispoint" yolu gözüküyor gibi.
BIOS sıfırladım. Şu an görüntü gelmemesi hariç her şey düzeldi. Anakartta BOOT hata ışığı yanıyor. Ne yapmam gerektiğine dair bir fikriniz var mı?
Geçmiş olsun. Garantisi vardır umarım.
Teşekkürler. Var fakat gönder gelmesini bekle anakartı sök vs. bir sürü uğraş ve gram uğraşmak istemiyorum.

Nasıl oldu bilmiyorum ama bir şekilde kurtardım. Her şey düzeldi ve yapılması gereken bir BIOS Update gözüküyor. Her ne kadar BIOS Flashback olmasa da bir şekilde geri döndü ve çok mutluyum. Sanırım her şey çalışırken boş yere BIOS Update yapmamam gerektiğini öğrenmiş oldum.

Geri
Yukarı