MSI B450M Gaming Plus BIOS neden brick olur?

Godfather21

Centipat
Daha fazla  
MSI B450M Gaming Plus anakartım var, sadece oyun oynamak için kullanıyorum bilgisayarı kapattıktan sonra bir daha açamadım, teknik servis BIOS silinmiş dedi bu nasıl olmuş olabilir? Senelerdir aynı düzende çalışan bilgisayar nasıl olurda kendi kendi brick olur anlamıyorum bunun sebepleri nedir? Başıma bir daha böyle olay gelsin istemiyorum zor süreçti nelere dikkat etmeliyiz?

Sabahları sol taraftan kalkarsan bir daha olmaz...
Kendi kendine olduysa ve sen BIOS'tan yanlış bir ayar yapmadıysan senin dikkat etmen gereken ne olabilir?

BIOS ayarlarıyla oynayıp bu hale gelse böyle yazı yazmazdım herhalde. Ne bu tepki anlamıyorum bir konu da bilgi sahibi olmak istedik sanki başka bir şey dedik size.

Eğer kasanın içindeki BIOS çipinin bacaklarına iletken bir şey değdiyse bunu yapma ihtimali var ama çok minimal. Yolda yürürken kafana yıldırım düşmesi gibi düşünebilirsin. Kısacası sallıyorlar çünkü Custom BIOS atmadığın sürece BIOS'u bricklemen imkansız.

Ama BIOS çipi bazen kendi kendine bozulabiliyor.

Eğer kasanın içindeki BIOS çipinin bacaklarına iletken bir şey değdiyse bunu yapma ihtimali var ama çok minimal. Yolda yürürken kafana yıldırım düşmesi gibi düşünebilirsin. Kısacası sallıyorlar çünkü Custom BIOS atmadığın sürece BIOS'u bricklemen imkansız.

Ama BIOS çipi bazen kendi kendine bozulabiliyor.

Hocam vallahi 2 hafta önce BIOS'u güncellemedim ama ona rağmen uzun uzun da oynadım bir sıkıntı yoktu. Ben GHz ve voltaj sabitlenmesi yapıyorum bunun bir etkisi olabilir mi sadece 2 ayar. Ama bunu ilk aldığım zaman yapmıştım ve bir daha hiç oynamadım ayarlarla.

Yeni konular

Geri
Yukarı