MSI B450M PRO-M.2 Ryzen 3. nesil işlemci destekler mi?

Mehme Kağan

Hectopat
İyi günler yaklaşık 1.5 yıl önce İtopya'dan bir bilgisayar toplatmıştım. İçinde konu başlığındada gördüğünüz gibi MSI B450M PRO M-2 modeli ve R5 2600 var 4, 5 ay sonra işlemcimi güncellemeyi düşünüyorum, 3. nesil işlemcilere sizce destekler mi? Fabrika ayarlarında İtopya'dan sipariş ederken sistem montaj ve BIOS Update seçeneklerini de seçtim sizce uyumluysa, ekstra BIOS Update yapmama gerek var mı ve anakartım maksimum hangi işlemciyi destekler?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler yaklaşık 1.5 yıl önce İtopya'dan bir bilgisayar toplatmıştım. İçinde konu başlığındada gördüğünüz gibi MSI B450M PRO M-2 modeli ve R5 2600 var 4, 5 ay sonra işlemcimi güncellemeyi düşünüyorum, 3. nesil işlemcilere sizce destekler mi? Fabrika ayarlarında İtopya'dan sipariş ederken sistem montaj ve BIOS Update seçeneklerini de seçtim sizce uyumluysa, ekstra BIOS Update yapmama gerek var mı ve anakartım maksimum hangi işlemciyi destekler?
am4 soketli tüm işlemcileri destekler.
eğer ilk defa alıcaksan.
satın aldığın yere biosunu güncelleyin de.
eğer geldiğinde stok biosla gelirse.
1 nesil işlemci bulacaksın. öyle güncelliyeceksin.

@Mehme Kağan, anakartınızın hangi BIOS sürümü ile geldiğini ya da güncelleyip güncellemediğinizi bilmiyorum. Ama MSI sitesinden ilgili anakarta dahil bölümden BIOS'unuzu bularak üst sürümleri görebilirsiniz. Zaten BIOS güncellemek kolay bir işlem. Rahatça yaparsınız.

Çok teşekkür ederim ilgi alakanız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı