MSI B450M Tomahawk Max önerisi

Denis97

Hectopat
Arkadaşlar merhaba yakında uzun süredir kullandığım sistemi tamamen yenileyeceğim bir tek şu anda kullandığım ekran kartım GTX 970'i kullanmaya devam edeceğim.
Ucuz bir anakart yerine uzun vadede geliştirilebilir sağlam temelli bir sistem ve bu yüzden de anakart istiyorum. Bu yüzden B450M Tomahawk Max çok övülen bir anakart olduğu için bunda karar kıldım fakat internette bakarken 3466 MHz ve 4133 MHz olan iki tane modelini gördüm. 980 lira ile 1200 lira arası fiyatları değişiyor bu olayı tam olarak anlamadım yani bir farkları var mıdır? RAM MHz desteği olarak yoksa ikisi de aynı mıdır ucuz olanımı almak gerekir? Cevaplarınızı bekliyorum aşağıda alacağım parçaları yazacağım.

Anakart: MSI B450M Tomahawk Max.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: GTX 970.
Kasa: Yeni alınacak.
PSU: Yeni alınacak.
RAM: 3000 ya da 3200 MHz F/P yeni alınacak.

Arkadaşlar merhaba yakında uzun süredir kullandığım sistemi tamamen yenileyeceğim bir tek şu anda kullandığım ekran kartım GTX 970'i kullanmaya devam edeceğim.
Ucuz bir anakart yerine uzun vadede geliştirilebilir sağlam temelli bir sistem ve bu yüzden de anakart istiyorum. Bu yüzden B450M Tomahawk Max çok övülen bir anakart olduğu için bunda karar kıldım fakat internette bakarken 3466 MHz ve 4133 MHz olan iki tane modelini gördüm. 980 lira ile 1200 lira arası fiyatları değişiyor bu olayı tam olarak anlamadım yani bir farkları var mıdır? RAM MHz desteği olarak yoksa ikisi de aynı mıdır ucuz olanımı almak gerekir? Cevaplarınızı bekliyorum aşağıda alacağım parçaları yazacağım.

Anakart: MSI B450M Tomahawk Max.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: GTX 970.
Kasa: Yeni alınacak.
PSU: Yeni alınacak.
RAM: 3000 ya da 3200 MHz F/P yeni alınacak.
Hocam ikisi de aynı model, sitede en fazla ne kadar desteklediği yazar.

Bilgilendirmesi yanlış girilmiştir. Siz aşağıdaki link üzerinden feyiz alacaksınız:

O anakarta o kadar para verilmez. Şunu alın geçin. Bu anakart Tomahawk MAX'tan daha iyi. Ederi 800 lira olan anakartın şu an 1000 TL'ye satılması tamamen komedi.

Bilgilendirmesi yanlış girilmiştir. Siz aşağıdaki link üzerinden feyiz alacaksınız:

B450 Tomahawk MAX 4133 MHz, B450 Tomahawk 3466. MAX olmayan modele bakmış olabilir. MAX modeli çok daha iyi.

O anakarta o kadar para verilmez. Şunu alın geçin. Bu anakart Tomahawk MAX'tan daha iyi. Ederi 800 lira olan anakartın şu an 1000 TL'ye satılması tamamen komedi.

B450 Tomahawk MAX 4133 MHz, B450 Tomahawk 3466. MAX olmayan modele bakmış olabilir. MAX modeli çok daha iyi.
Şunu demiş arkadaş.

Anladım çok teşekkürler bende Max ve normal modelinin arasındaki farkları biliyordum fakat sitenin verdiği yanlış bilgiden dolayı kafam karıştı çok sağ olun.
O anakarta o kadar para verilmez. Şunu alın geçin. Bu anakart Tomahawk Max'tan daha iyi. Ederi 800 lira olan anakartın şu an 1000 TL'ye satılması tamamen komedi.

B450 Tomahawk Max 4133 MHz, B450 Tomahawk 3466. Max olmayan modele bakmış olabilir. Max modeli çok daha iyi.

Çok teşekkürler açıkcası 1 2 gün içinde alacağım bu anakart daha ucuz 200 lira 200 liradır bir de daha iyi diyorsunuz eğer Tomahawk Max değmez diyorsanız açıkcası bunu alırım özellikleri gayet iyi gibi gözüküyor ve sağlam diyorsunuz doğru mu? İlla Tomahawk alacağım diye bir kayde yok ama o segmentte bir anakart istiyorum sağlam olsun diye.

İlla Tomahawk alacağım diye bir kaide yok ama o segmentte bir anakart istiyorum sağlam olsun diye.
PRO S daha iyi. Tomahawk MAX 800 liradan buralara fırladı.

TUF PRO S modeli Tier A iken Tomahawk MAX modeli Tier C.

Kaynak da şurası.

1620819447847.png

1620819454345.png

@Denis97

Bu arada iyi bir B550 anakart alabilirsiniz. Yanlış görmediysem 1200 TL'ye kadar bir anakart bütçeniz var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı