MSI B460M-A PRO fan çoklayıcı kullanmak

paradoxtr34

Decapat
MSI B460M-A PRO anakarta sahibim. Anakart üzerinde 1 tane CPUFAN 1 tane SYSTEM FAN mevcut. Elimde 3 tane 3 pinli fan mevcut. Bunlardan sadece 1 tanesini anakarta takabiliyorum. Diğer ikisi güç kaynağına bağlı, bu durumdan dolayı tam gaz çalışıyor. Bunun önüne geçebilmek için fan çoklayıcı alsam, 3 tane fanı bu çoklayıcıya bağlayıp hız ayarını kontrol edebilir miyim?

Almayı düşündüğüm fan çoklayıcısı: Alfais 4354 Flexa P5 5 Port Çıkışlı PWM Fan Çoklayıcı Çoğaltıcı 4 2 Pin Splitter Kablosu: Amazon.com.tr

Bu fan çoklayıcısında bulunan 4 pinli çıkışa fan bağlamadan, sadece 3 pinli çıkışları kullanarak hız ayarı kontrol edilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü satın aldım fakat ne yaptıysam olmadı. Hız ayarını düşürüyorum fakat hiç bir şekilde RPM düşmüyor. 3 tane 3 pinli fan bağladım olmadı. CPU fanınıda 4 pinli yere taktım o da işe yaramadı.
Bilgisi olan var mı acaba? Yapmak istediğim 3 tane 3 pinli fanı otomatik olarak fan hızının kontrol edilmesi.
BIOS tanda denedim aynı sonuç. Normalde direkt anakarta tek fanı bağlayınca hızını kontrol edebiliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-03-26 163459.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-26 163459.png
    57,8 KB · Görüntüleme: 26
Bu yazılım yada anakartın bazen algılamaması gibi bir durum var herhalde, dün OC denerken farkettim bende PWM fan bile bazen hiç devir arttırmadan aynı devirde gidiyor artması gerekirken. Bazen sorunsuz ayarlıyor hem 3 pini hem 4 pini bazen algılamıyor. Bu arada bu molex kısmı güç kaynağına bağladınız mı?

Geri
Yukarı