MSI B460M PRO beta BIOS indirilmeli mi?

yuseka

Decapat
Daha fazla  
Ben yeni bir bilgisayar topladım. Anakartım MSI B460M PRO işletim sistemini kurmadan önce BIOS güncellemesi yapacağım ama iki sorum var;

1. BIOS orijinal de gelen sürümün üstüne 2 yanlış hatırlamıyorsam 3 yeni BIOS güncellemesi gelmiş. Hepsini ayrı ayrı yüklemem mi gerekiyor yoksa direkt son sürümü kurayım mı yani BIOS güncellemelerinde yeni sürümün içine ondan önce ki eski sürümler dahil oluyor mu?

2. MSI global sitesine baktığımda son sürümün beta sürüm olduğunu görüyorum, açıkçası biraz korkutmadı değil. Sizce son sürümden önceki tam sürümü mü kurayım yoksa direkt son sürümü mü kurayım? Çünkü son sürüm beta, indirsem bir şey olur mu?

Tek tek kurmak yerine direkt olarak 1.6 sürümünü kurabilirsiniz. Beta sürümlerde sorun yaşama ihtimaliniz daha yüksek, o yüzden önermiyorum.

Tamamdır. Son çıkan sürümden bir öncekini yükleyeceğim. Peki Windows falan kurduktan sonra beta sürümün tam sürümü kararlı sürümü çıkarsa yükleyebilir miyim?

A320M Pro M2-V2 kullanıyorum, Beta BIOS yükseltmesi yaptım önceden, zibilyon tane hata ile uğraştım, mavi ekran hatası 3 kez, en az 10 kezde sistem kilitlendi en sonunda hepsini hallettim ve bir önceki sürüme geri döndürdüm, zaten konusunu açtım yazdım tüm parçalar sıkıntısız çalışıyor yönetici abimiz diyor sorun RX 570 olabilir diye, çok garip bir BIOS sürümü sorun çıkartabilirde çıkartmayadabilir.

Herkese yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sondan bir önceki V16 sürümünü kurdum sıkıntısız oldu XMP açıp RAM'lerin hızını da yükselttim, artık Win 10 yükleme zamanı.😄 Elektrik gidecek diye çok korktum😅

Bende de aynı anakart var. B150M'den sonra bunu aldım. BIOS'u betaya yükselttim. Sürekli oyunlarda sistem kilitleniyor. Bundan kaynaklı mı bilmiyorum ama kararlı sürüme tekrar düşüreceğim ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı