MSI B550-A PRO 895TL

İhtiyacı olanlar düşünmesin. Direkt alsın.
Anakart fazlasıyla güzel merak etmeyin. 1100 liraya bile güzel 900 liraya çok daha güzel.

İndirimi haber veren @Mithat Berhan hocama ayrıca teşekkürler. Konuyu siz açın diyecektim ama mesaji gördüğünüzde indirim bitebilir diye ben açayım dedim.

Ayrıca @painkiller hocam aldı, aldı diye ümit ediyorum yani.

Anakartlardan çok anlamam performansa etkisi var mı onu falan bilmiyorum B450M Dragon'dan farkı ne?

Anakartlardan çok anlamam performansa etkisi var mı onu falan bilmiyorum B450M Dragon'dan farkı ne?

Tabii var. Yoksa niye daha pahalı anakartlar var değil mi?
Her anlamda çok daha üstün bir anakart.

VRM beslemesi. 2 tanede M.2 slotu bulunuyor. VRM olayında ise daha güçlü işlemciler takılabiliyor anlamına geliyor.

Mesela bunun gibi. En önemli etmenlerden birisi VRM yapısı. Liste uzar bu sekilde.

Mesela bunun gibi. En önemli etmenlerden birisi VRM yapısı. Liste uzar bu sekilde.

Anakartın performansa direk etkisi olmaz ama dolaylı yoldan tabii ki var. Birisine 5900X takarsın mesela stabil çalışır digeri çalışamaz gibi dusunebilirsin.
Mobildeyim biraz zor oluyor.

Anakartın performansa direk etkisi olmaz ama dolaylı yoldan tabii ki var. Birisine 5900X takarsın mesela stabil çalışır digeri çalışamaz gibi dusunebilirsin.
Mobildeyim biraz zor oluyor.

Ben RTX 2060 ile AMD Ryzen 3600 alacağım B450M dragona takmak yerine dediğiniz anakarta taksam nasıl bir değişiklik olur. Zor oluyorsa mobilden yazmayın önemli değil. 😄

Bedava bildiğin.

Ben RTX 2060 ile AMD Ryzen 3600 alacağım B450M dragona takmak yerine dediğiniz anakarta taksam nasıl bir değişiklik olur. Zor oluyorsa mobilden yazmayın önemli değil. 😄

Dragon en düşük seviye B450'lerden biri, bir de direkt eski nesil. MicroATX, M.2 soğutucusu yok, VRM kalitesi vasat, PCIe 4.0 desteği yok. Pek kıyaslanabileceklerini sanmıyorum.

@kino hocam zaten fazlasıyla açıklamış. S2H falan olsa kurtarırı var ama dragon pek iyi değil.
Şu an indirim bitti zaten ama sistemi yeni topluyorsanız bu anakartı almanızı öneririm.

Geri
Yukarı