MSI B550-A Pro için uyumlu RAM önerisi

roadcrew95

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, ilk etapta 8 GB RAM almayı planlıyorum. Birkaç modele baktım ardında uyumluluk için MSI'ın kendi sitesinde desteklediği RAM'lara baktım. Yabancı sitelerden de baktım. RAM'lerin kendi sitelerinden de baktım. Bazı modelleri RAM üreticileri sitelerinde destekler diyor, örnek vermek gerekirse 'Crucial Ballistix 8 GB DDR4-3200 kırmızı (BL8G32C16U4r)' MSI'ın sitesinde desteklenmiyor gözüküyor, RAM üreticisinin sitesinde ise %100 destekler diyor. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

( CPU'm Ryzen 5 3500X )

Corsair 8 GB Vengeance LPX 3200 MHz.
Corsair 8 GB Vengeance LPX 3600 MHz.
G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200 MHz.
G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3600 MHz.
Kingston 8 GB HyperX Fury 3200 MHz.
Kingston 8 GB HyperX Fury 3600 MHz.
Kingston 8 GB Fury Beast 3200 MHz.
Kingston 8 GB Fury Beast 3600 MHz.
Adata 8 GB XPG 3200MHz.

Bu modeller uyumlu mu sizce?
Önerileriniz nelerdir? ( bütçe en fazla 550TL )

Birkaç modele baktım ardında uyumluluk için MSI'ın kendi sitesinde desteklediği RAM'lara baktım. Yabancı sitelerden de baktım. RAM'lerin kendi sitelerinden de baktım. Bazı modelleri RAM üreticileri sitelerinde destekler diyor, örnek vermek gerekirse 'Crucial Ballistix 8 GB DDR4-3200 kırmızı (BL8G32C16U4r)' MSI'ın sitesinde desteklenmiyor gözüküyor, RAM üreticisinin sitesinde ise %100 destekler diyor. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

DDR4 DIMM 288 yapısı olduğu sürece çalışacaktır. Uyumluluk konusu RAM'de artık yok gibi bir şey. DDR3 falan takmaya çalışmıyorsan tabii.

LPX dışında hepsi iyi, Kingston aralarındaki en stabil bellek üreticisi, Crucial Ballistix de gayet iyidir.

DDR4 DIMM 288 yapısı olduğu sürece çalışacaktır. Uyumluluk konusu RAM'de artık yok gibi bir şey. DDR3 falan takmaya çalışmıyorsan tabii.

LPX dışında hepsi iyi, Kingston aralarındaki en stabil bellek üreticisi, Crucial Ballistix de gayet iyidir.

Çok teşekkür ederim.

Selamlar, ilk etapta 8 GB RAM almayı planlıyorum. Birkaç modele baktım ardında uyumluluk için MSI'ın kendi sitesinde desteklediği RAM'lara baktım. Yabancı sitelerden de baktım. RAM'lerin kendi sitelerinden de baktım. Bazı modelleri RAM üreticileri sitelerinde destekler diyor, örnek vermek gerekirse 'Crucial Ballistix 8 GB DDR4-3200 kırmızı (BL8G32C16U4r)' MSI'ın sitesinde desteklenmiyor gözüküyor, RAM üreticisinin sitesinde ise %100 destekler diyor. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

( CPU'm Ryzen 5 3500X )

Corsair 8 GB Vengeance LPX 3200 MHz.
Corsair 8 GB Vengeance LPX 3600 MHz.
G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200 MHz.
G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3600 MHz.
Kingston 8 GB HyperX Fury 3200 MHz.
Kingston 8 GB HyperX Fury 3600 MHz.
Kingston 8 GB Fury Beast 3200 MHz.
Kingston 8 GB Fury Beast 3600 MHz.
Adata 8 GB XPG 3200MHz.

Bu modeller uyumlu mu sizce?
Önerileriniz nelerdir? ( bütçe en fazla 550TL )

Hyper X Fury bellekler iyidir. Ekstradan tavsiyem Crucial Ballistix.

Yeni konular

Geri
Yukarı