MSI B550-A Pro ile R5 5600X uyumlu mu?

Dazzle1907

Zeptopat
Öncelikle iyi forumlar, ilk kez kayıt olup konu açıyorum yanlışım varsa affola.
B550-A PRO anakartını alacağım fakat aklımda birkaç soru mevcut;
Bu anakart R5 5600X ile ilk birleştirmem de BIOS Update etmeden çalışır mı? Bildiğim kadarıyla BIOS Update edebilmem için 3000 serisi ve altı işlemciyle başta çalıştırıp güncellemeyi sağlayıp sonrasında 5600X takılıyor, izlediğim videolar da böyleydi yanlış isem belirtirseniz sevinirim. Ama benim böyle bir düşük işlemcim yok direkt 5600X alacağım ve sitesinde de BIOS güncellemesi gerekli yazıyor 3000 serisi üstü için ne yapmam gerekiyor? Anakart hakkında ki yorum ve düşünceleriniz nelerdir, işlemciye O.C. Uyguladığım da ısınma problemiyle karşılaşır mıyım? VRAM çok sıcaklaşır tarzı terimler mevcut bu sorunu yaşar mıyım? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. BIOS Update eğer yapılacaksa da 5600X ile başta taktığımda BIOS ekranına ulaşıp bu işlemciyle de yapabilir miyim? Görüntü gelmez tarzı şeyler söylüyorlar. İyi forumlar tekrar.

Bios güncellemesi yapmadan nasıl çalıştıracağım işlemcimi, 5600x takıp onunla güncellemeyi sağlayamaz mıyım? Görüntü gelir mi? Elimde başka bir işlemci mevcut değil.

Sorun bu işte. MSI 3000 serisine direkt olarak görebildiğim kadarıyla ilk sürümden yani 7C56A0'den itibaren destek vermiş.

Sizin güncelleme yapmadan bu işlemciyi çalıştırma imkanınız yok.
Sizin bu işlemciyi çalıştırmanız için 7C56A7 sürümü BIOS güncellemesini yapmanız gerek.

5600X üzerinde dahili grafik birimi yok.
Ekran kartınız yoksa görüntü alamazsınız cihazda.

BIOS Flashback var işlemci olmadan güncelleme yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS Flashback var işlemci olmadan güncelleme yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gerçekten çok iyiymiş ilk defa gördüm böyle yapıldığını, çok teşekkür ediyorum beni büyük bir dertten kurtardınız sağdan soldan işlemci arıyordum :)

Geri
Yukarı