MSI B550 Gaming Plus Flash ile BIOS güncelleme yaparken kırmızı ışık yanıp sönüyor

Senato

Kilopat
MSI B550 Gaming Plus anakart için CPU'suz Flash ile BIOS güncelleme yapacaktım flashı taktım butona bastım sürekli kırmızı ışık yanıp sönüyor. PSU çalışmadı. YouTube'da yapan bir kişide PSU çalışıyordu.

Ne yapmam gerekiyor? Ryzen 5 3600 için kullanacaktım. Güncelleme yapmazsam sorun olur mu?

Ryzen 5 3600 ile kullanmak için bios güncelleme gerekmiyor ayrıca o ışığın yanıp sönmesi normal. PSU açık olmasa o ışık yanamaz zaten çünkü yanmak için güç alması gerekiyor yani şuan PSU’nuz açık.
PSU'nun fanı dönmüyor ama. Şuan flashı çıkartıp sistemi kursam sıkıntı olur mu acaba? Yabancı forumlarda güncelleme gerekiyor yazan var gerekmiyor yazan da var emin olamadım.

PSU'nun fanı dönmüyor ama. Şuan flashı çıkartıp sistemi kursam sıkıntı olur mu acaba? Yabancı forumlarda güncelleme gerekiyor yazan var gerekmiyor yazan da var emin olamadım.
Eğer o ışık yanıp sönerken USB yi çekersen var olan bios da bozulur ve bilgisayar açılmaz. O yanıp sönen ışık söner birkaç dakikaya sönünce çekersin. Yeni PSU’lar ağır bir yüke girmediği sürece fanını çalıştırmaz.

Eğer o ışık yanıp sönerken USB yi çekersen var olan bios da bozulur ve bilgisayar açılmaz. O yanıp sönen ışık söner birkaç dakikaya sönünce çekersin. Yeni PSU’lar ağır bir yüke girmediği sürece fanını çalıştırmaz.
Sönecek gibi durmuyor 30 dakikayı geçti. Galiba anakarta güç gitmedi anakartın debug ışıkları yanmadı. Bu kırmızı ışığın anakarttaki pil ile yanma olasılığı var mı?
Güncelleme: Flashı çıkartıp uzay sistemiyle deneme PC'yi kurdum ve sorunsuz açıldı

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211216-133656_YouTube.jpg
    Screenshot_20211216-133656_YouTube.jpg
    87,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı