MSI B550 GAMING Plus RAM slot arızası

mylifejust

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce işlemcimin pinleri kopmuştu. Bugün tamir ettirdim ve tamir ettirdiğim yerde test ettik. Test ettiğimiz sistemde çalıştı RAM'leri okudu. Eve gelip kendi bilgisayarıma taktığımda RAM'lerden sadece bir tanesi çalıştı o da sadece tek bir slotta okuyor. RAM'leri bir arkadaşımın sisteminde denedim onun bilgisayarında da sadece 1 tanesi çalıştı fakat çalışan RAM onun 4 slotunda da okudu. Pini kopmuş olan işlemcimi ben denemek için sistemime takıp denemiştim. Bilgisayar çalıştı fakat ekran gelmemişti. Şimdi benim RAM'lerimden 1 tanesi ve anakarttaki RAM slotlarım bu yüzden arızalandı sanırım. Artık yanmamı patlama mı ne oluyorsa hiçbir fikrim yok. Bu konu hakkında bilgisi olan veya daha önceden yaşamış olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa çok memnun olurum. RAM modeli: Team T-Force Xtreem ARGB 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL18 Gaming RAM anakart modeli: MSI B550 GAMING Plus. RAM'ler ömür boyu garantili anakartımın da 2 yıl daha garantisi var. Yarın ikisini de garantiye göndereceğim. Bu durumda nasıl bir dönüş alırım sizce yapmam gereken başka bir şey var mıdır? Şu an bilgisayarı çalışan tek slot ve tek RAM ile çalıştırmaktayım bunun ekstra sistemde herhangi bir parçaya zararı olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Anakart'a garanti dışı müdahalede bulunulmuş. Garanti kabul etmeyecektir. RAM'ler başka sistemde çalışıyor, seninkinde çalışmıyorsa onlarda da bir problem yoktur ve onlar da gittiği gibi geri gelecektir.

Anakart'a garanti dışı müdahalede bulunulmuş. Garanti kabul etmeyecektir. RAM'ler başka sistemde çalışıyor, seninkinde çalışmıyorsa onlarda da bir problem yoktur ve onlar da gittiği gibi geri gelecektir.

Anakart'a müdahale derken anakart üzerinde herhangi bir işlem yapılmadı sadece arızalı bir işlemciyi bilmeden üzerinde denemiş oldum. RAM konusuna gelince dediğim gibi 1 tanesi diğer sistemde de hiç çalışmadı.

Belki de işlemci tam anlamıyla tamir edilmemiştir. RAM'den alınan veri, işlemci tarafından işlenememiştir. Farklı bir işlemciyle deneyebilirsiniz RAM'i çalıştırmayı.

Belki de işlemci tam anlamıyla tamir edilmemiştir. RAM'den alınan veri, işlemci tarafından işlenememiştir. Farklı bir işlemciyle deneyebilirsiniz RAM'i çalıştırmayı.

RAM'leri tamamen farklı bir sistemde denedik 1 tanesi onda da çalışmıyor. Fakat kendi sistemime farklı bir işlemci takıp denemedim. Deneyebileceğim bir işlemci yok maalesef. RAM arızalı orası kesin fakat Anakart'ta aynı şekilde arızalı mı veya dediğiniz gibi işlemci yüzünden mi 3 slotta okuma yapmıyor onu maalesef bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı