Çözüldü MSI B550M-PRO anakartlı sistemde sol kulaklıktan ses gelmiyor ve kulaklığın mikrofonu algılanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hayretbise

Picopat
Daha fazla  
Anakart
MSI B550M-Pro
Yeni sistem topladım. Haliyle yeni bir kulaklık satın aldım. Kulaklığın kendisinde bir sorun yok telefona takınca ses ve mikrofon çalışıyor fakat bilgisayarıma takınca sorunlar oluşuyor. Kulaklığın markası Gamenote H2002D. Jak çoğaltıcı kullanmadan kulaklığın jakını anakartın jak girişine de taksam kasanın önündeki jak girişine de taksam ses sadece sağ kulaklıktan geliyor, mikrofon hiç çalışmıyor.

Jak çoğaltıcı kullanıp mikrofon ve kulaklık girişini anakarta ayrı ayrı takınca olmuyor.
Ne yapmam gerekiyor? Windows Update'de olan tüm güncellemeleri yaptım. BIOS güncel.

Konu kapanabilir, sorun çözüldü

Son düzenleme:
Tamamen şans eseri keşfettim. Kulaklığın jaklarını tam takmayarak sorunun çözüldüğünü fark ettim. Kulaklık jakının ucunda normalde 3 çizgi var ben 2 tanesini taktım diğer kulaklıktan da ses gelmeye başladı. Aynısını mikrofon jakına da uyguladım. O da çözüldü. Sonra iki jakı da tam yerine oturttum şu an sorunsuz kullanıyorum. Evet çok saçma değil mi? ama işe yaradı

Şimdi benim kulaküstü kulaklığım var onun bağlantı ucunda 2 çizgi var eğer sonuna kadar takarsam soldan ses alamıyorum ama 2mm kadar geride tutarsam sol kulaklığada ses alabiliyorum fakat bu ucu o jackta o şekilde sabit tutmam mümkün değil. Başka bir önerin var mı ya da ilerleyen zamanda farklı bir çözüm yolu bulabildin mi ?

Şimdi benim kulaküstü kulaklığım var onun bağlantı ucunda 2 çizgi var eğer sonuna kadar takarsam soldan ses alamıyorum ama 2mm kadar geride tutarsam sol kulaklığada ses alabiliyorum fakat bu ucu o jackta o şekilde sabit tutmam mümkün değil. Başka bir önerin var mı ya da ilerleyen zamanda farklı bir çözüm yolu bulabildin mi ?
Hocam ben ucunun yarısını soktuktan sonra düzelmişti sonra tamamen soktum öyle devam etti. Bi kaç kere yarısını sok çıkar yap. Bu arada kasanın ön jak girişlerini kullanıyorum. Arkayı kullanıyorsan ön tarafı dene

Geri
Yukarı