MSI B550M Pro Ryzen 5 5600G görüntü alınmıyor

ayhan7812

Centipat
Merhabalar yakın zamanda bir APU sistem topladım,

Anakart: MSI B550M Pro (düz Pro versiyonu)
İşlemci: Ryzen 5 5600G.
M.2 SSD: Crucial P500 3400/3000mbs
RAM: 2x8GB Crucial Ballistix 3200MHz.

Kasayı topladıktan sonra görüntü alamadım sistemden ve anakartın üzerindeki EZ Debug LED'lerinden en üstteki CPU LED'i beyaz ışık yandı ve ne yaptıysam görüntü alamadım. daha sonrasında içerisine RTX 2060 ekran kartı takıp ekran kartı üzerinden görüntü almaya çalıştım fakat 6 saat bir çaba ile hiçbir şekilde görüntü alamadım ve sonra farkına vardım ki bu anakart 5600G işlemciyi destekliyor fakat 7D14v25.ZIP güncel sürümü olması gerekiyor diyor(ekteki fotoğraf MSI kataloğundan alınmıştır.) BIOS'u bana güncel bir şekilde gelmedi anakartın bu sürüm veya daha üzeri sürüme güncellemem gerekiyor. Fakat güncellemem için daha düşük bir işlemci takıp güncelleme yapma şansım yok çevrem de maalesef bu işlemciye sahip birisi yok ve araştırıp gördüğüm kadarıyla bu anakartta flashback ile BIOS güncellemek mümkün değil ve arka panelinde de flashback tuşu yok. Ben bu durumu nasıl çözebilirim, çok büyük hüsrana uğradım olay karşısında. Yardımcı olabilecek birileri var ise şimdiden şükranlarımı sunarım çok teşekkürler, saygılarımla.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-08-17 at 00.03.05.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-17 at 00.03.05.jpeg
    12,5 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünü güncelle. Bunu yapıp denemeden servise falan gönderme bir şeyini. İllaki bir bilgisayarcı vardır yaşadığın yerde. Artık uğraşacaksın. Keşke almadan önce iyice araştırma yapsaydın.
keşke güncelleyebilsem de sorun çözülse, sorunun çözümü zaten bios güncellemek fakat bu durumda nasıl?, Araştırdım fakat bu kadar derin olduğunu bilmiyordum konunun msi kocaman yazmış Ryzen 3000 ve 5000 serisi için üretilmiştir ve benim işlemci modelimin de olduğu liste ile uyumludur diye eklemişler fakat konunun ciddi derinine inince böyle bir durum olduğunu gördüm desteklediği yazıyor fakat güncelleme ile desteklediğini belirtmemişler ben o aradaki yeme takıldım işte böyle bir tecrübe daha önce yaşamadığım için bu kadar derine inmem gerektiğini bilmiyordum.

Keşke güncelleyebilsem de sorun çözülse, sorunun çözümü zaten BIOS güncellemek fakat bu durumda nasıl? Araştırdım fakat bu kadar derin olduğunu bilmiyordum konunun MSI kocaman yazmış Ryzen 3000 ve 5000 serisi için üretilmiştir ve benim işlemci modelimin de olduğu liste ile uyumludur diye eklemişler fakat konunun ciddi derinine inince böyle bir durum olduğunu gördüm desteklediği yazıyor fakat güncelleme ile desteklediğini belirtmemişler ben o aradaki yeme takıldım işte böyle bir tecrübe daha önce yaşamadığım için bu kadar derine inmem gerektiğini bilmiyordum.

Şöyle anlatayım siz bu işlemciyi alırken araştırdınız mı? Yoksa direk sepete atıp aldınız mı? Araştırdınız ise illaki makalelerde ya da YouTube videolarında bazı anakartlarda BIOS güncellemesi ile çalışacağını söylemiş veya yazmış olmaları lazımdı.

Şöyle anlatayım siz bu işlemciyi alırken araştırdınız mı? Yoksa direk sepete atıp aldınız mı? Araştırdınız ise illaki makalelerde ya da YouTube videolarında bazı anakartlarda BIOS güncellemesi ile çalışacağını söylemiş veya yazmış olmaları lazımdı.
çözümünüz varsa meşgul edin lütfen evet farkındayım hata olduğunu ve hayır direk sepete atarak almadım, buraya insanlara yardımcı olmak için mi insanların yanlış tecrübelerini eleştirmek için mi yazıyorsun? daha konuyu okumadan bios sürümü güncelle yazmışsın sorununun bios sürümü olduğunu 2 mesaj sonra farketmişsin mesaj yazmak için yazma nolur buraya

Geri
Yukarı