MSI B550M PRO VDH anakart BIOS'ta donuyor

AhmetA3

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi günler,
MSI B550M PRO VDH Wi-Fi kartı ve Ryzen 5 3600X aldım ilk başta BIOS'a girerken hiçbir şey gelmiyor, sadece Boot priority yazısı vardı. MSI sitesinden en güncel BIOS'u indirip ismini değiştirdim ve flashback ile BIOS güncelledim (uzun süre kırmızı ışık yandı söndü daha sonra açıldı) bilgisayar açılıyor BIOS'a giriyor fakat herhangi bir yere tıklayınca donup kalıyor mouse klavye donuyor. BIOS'a girilmez ise Pro series (anakart logosunda) yazısında kalıyor devam etmiyor. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart ve aynı işlemciden bende de var aynı sorunu bende yaşadım 3-5 gün format attım yine aynı baktım olmuyor çözüm yolları aradım. Fakat ben m2 ssd taktım anakarta sorun ondan sandım değilmiş.bios ta güncel benim seninki gibi ama bios tanda sorun vermedi.bak ben çözümü şöyle buldum belki faydası dokunur diye üye olup yazıyorum , format atacağın flashdisk i ntfs olarak biçimlendirme.exfat olarak biçimlendir flshdisk in ntfs olmasın öyle format atmayı dene tabi rufus tan da iso dosyasını yazdırırkende gtp birimini seç.
Engüncel home single ı kurdum sende öyle dene belliki oyun pc si yapıyosun 10pro olmuyorsa bende öyle yaptım ama bilemem yinede ben sadece kendimce yardımcı olmaya çalışıyorum 😉

Aynı anakart ve aynı işlemciden bende de var aynı sorunu bende yaşadım 3-5 gün format attım yine aynı baktım olmuyor çözüm yolları aradım. Fakat ben m2 ssd taktım anakarta sorun ondan sandım değilmiş.bios ta güncel benim seninki gibi ama bios tanda sorun vermedi.bak ben çözümü şöyle buldum belki faydası dokunur diye üye olup yazıyorum , format atacağın flashdisk i ntfs olarak biçimlendirme.exfat olarak biçimlendir flshdisk in ntfs olmasın öyle format atmayı dene tabi rufus tan da iso dosyasını yazdırırkende gtp birimini seç.
Engüncel home single ı kurdum sende öyle dene belliki oyun pc si yapıyosun 10pro olmuyorsa bende öyle yaptım ama bilemem yinede ben sadece kendimce yardımcı olmaya çalışıyorum 😉
Teşekkür ederim Yardımın için ben sorunu çözemedim anakartı geri iade ettim

Aynı sorundan müzdaripim. B450 m pro anakart ekranında takılı kalıyor. Anakartı daha yeni aldım, Biosu güncelledim bios pilini çıkarıp beklettim tekrar taktım 3 kere format attım bir şey değişmedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geri
Yukarı