Çözüm MSI BIOS'ta Valorant TPM 2.0 hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fuski

Hectopat
Daha fazla  
Selam.
Öncelikle bu konuda fazlaca konu açılmış olabilir fakat bu hata MSI BIOS'una sahip olanlar için cidden bir işkence.
Kendim bayağı uğraştım asıl olayın neden kaynaklandığını ararken sonunda buldum, sırası ile adımları izlerseniz sorun yaşamazsınız.(MSI BIOS ekranları için)
Bios/ (> sekme konumları - sekmenin içi)
>Settings/Advantec/Windows OS Configuration.
-BIOS UEFI/CSM mode [CSM] >[UEFI] (olarak değiştiriyoruz)
>Settings/Advantec/Windows OS Configuration/Secure boot.
-Secure Boot mode [Standart] (olarak değiştiriyoruz)
-Secure Boot [Disabled] >[Enabled] (olarak değiştiriyoruz)
  • (Eğer değiştirilemiyorsa: Secure Boot Mode'u Custom olarak değiştirin ve yeniden standart olarak değiştirin, yapılan değişiklikleri kaydedip PC'yi yeniden başlatarak BIOS'tan aynı ekrana girin. Enabled etmeyi tekrar deneyin.)
  • (Eğer ki halen enabled olmuyorsa: Settings/Advantec/Windows OS configuration>bios UEFI/CSM mode [CSM] >[UEFI] (olarak değiştiriyoruz), Settings/boot ekranından boot mode select sekmesini UEFI olarak ayarlayın ve kaydedip bilgisayarı yeniden başlatıp tekrardan BIOS'a girip, ilk adımdan başlayarak enabled yapmayı deneyin.)
>Settings\Security\Trusted computing.
-Security device Support [Disable]>[Enable] (olarak değiştiriyoruz)
-Kaydedip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

biraz fazla detaylı anlatmış olabilirim fakat küçük yaşta ki arkadaşlarımızın da kolaylıkla yapabilmesini istedim ve gittikçe Windows 11 kullanıcıları arttıkça hatayla karşılaşanların sayısı artacaktır kimse uğraşmasın bu lanet hatayla. Zamanında MSI Dragon Center'dan az çekmedik Vanguard yüzünden :/
Düzeltme:
  • (Eğer ki halen enabled olmuyorsa: Settings/Advantec/Windows OS configuration>bios UEFI/CSM mode [CSM] >[UEFI] (olarak değiştiriyoruz), Settings/boot ekranından boot mode select sekmesini UEFI olarak ayarlayın ve kaydedip bilgisayarı yeniden başlatıp tekrardan BIOS'a girip, ilk adımdan başlayarak enabled yapmayı deneyin.) Yazdığım kısımda [CSM] >[UEFI] Kısmını tam tersi yapın.

Son düzenleme:
Selam.
Öncelikle bu konuda fazlaca konu açılmış olabilir fakat bu hata MSI BIOS'una sahip olanlar için cidden bir işkence.
Kendim bayağı uğraştım asıl olayın neden kaynaklandığını ararken sonunda buldum, sırası ile adımları izlerseniz sorun yaşamazsınız.(MSI BIOS ekranları için)
Bios/ (> sekme konumları - sekmenin içi)
>Settings/Advantec/Windows OS Configuration.
-BIOS UEFI/CSM mode [CSM] >[UEFI] (olarak değiştiriyoruz)
>Settings/Advantec/Windows OS Configuration/Secure boot.
-Secure Boot mode [Standart] (olarak değiştiriyoruz)
-Secure Boot [Disabled] >[Enabled] (olarak değiştiriyoruz)
  • (Eğer değiştirilemiyorsa: Secure Boot Mode'u Custom olarak değiştirin ve yeniden standart olarak değiştirin, yapılan değişiklikleri kaydedip PC'yi yeniden başlatarak BIOS'tan aynı ekrana girin. Enabled etmeyi tekrar deneyin.)
  • (Eğer ki halen enabled olmuyorsa: Settings/Advantec/Windows OS configuration>bios UEFI/CSM mode [CSM] >[UEFI] (olarak değiştiriyoruz), Settings/boot ekranından boot mode select sekmesini UEFI olarak ayarlayın ve kaydedip bilgisayarı yeniden başlatıp tekrardan BIOS'a girip, ilk adımdan başlayarak enabled yapmayı deneyin.)
>Settings\Security\Trusted computing.
-Security device Support [Disable]>[Enable] (olarak değiştiriyoruz)
-Kaydedip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

biraz fazla detaylı anlatmış olabilirim fakat küçük yaşta ki arkadaşlarımızın da kolaylıkla yapabilmesini istedim ve gittikçe Windows 11 kullanıcıları arttıkça hatayla karşılaşanların sayısı artacaktır kimse uğraşmasın bu lanet hatayla. Zamanında MSI Dragon Center'dan az çekmedik Vanguard yüzünden :/
Düzeltme:
  • (Eğer ki halen enabled olmuyorsa: Settings/Advantec/Windows OS configuration>bios UEFI/CSM mode [CSM] >[UEFI] (olarak değiştiriyoruz), Settings/boot ekranından boot mode select sekmesini UEFI olarak ayarlayın ve kaydedip bilgisayarı yeniden başlatıp tekrardan BIOS'a girip, ilk adımdan başlayarak enabled yapmayı deneyin.) Yazdığım kısımda [CSM] >[UEFI] kısmını tam tersi yapın.

Ben bu işlemleri yaptım ama her seferinde açılırken direk BIOS'a atıyor.

Dosya Ekleri

• 20211023_011357.jpg
    20211023_011357.jpg
    159,7 KB · Görüntüleme: 248
  • 1.jpg
    1.jpg
    225,3 KB · Görüntüleme: 202
  • 2.jpg
    2.jpg
    130,3 KB · Görüntüleme: 167
  • 3.jpg
    3.jpg
    136,4 KB · Görüntüleme: 185
TPM kısmında herhangi bir sorun yok, boot sırasında da herhangi bir hata gözükmüyor.
Settings/Advantec/Windows OS configuration>bios UEFI'yi CSM olarak çevirir misin? Bakalım bu sefer BIOS'a atacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
TPM kısmında herhangi bir sorun yok, boot sırasında da herhangi bir hata gözükmüyor.
Settings/Advantec/Windows OS configuration>bios UEFI'yi CSM olarak çevirir misin? Bakalım bu sefer BIOS'a atacak mı?

Dediğinizi de yaptım ama hala Valorant'ta hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğinizi de yaptım ama hala Valorant'ta hata veriyor.
Açıkçası bilgisayarının açılmamasından daha iyi. Valorant çözülür bir şekilde :/. Açıkçası bir çok Msı Kullanıcısı bu şekilde çözdü sorun yaşamadan ki bende çözdüm. Resimlerinde herhangi bir sorun gözükmüyor. Bu sitede benden çok daha iyi anlayan birileri var onlardan yardım alırsan çözümüne kavuşacağına inanıyorum.

Açıkçası bilgisayarının açılmamasından daha iyi. Valorant çözülür bir şekilde :/. Açıkçası birçok MSI kullanıcısı bu şekilde çözdü sorun yaşamadan ki bende çözdüm. Resimlerinde herhangi bir sorun gözükmüyor. Bu sitede benden çok daha iyi anlayan birileri var onlardan yardım alırsan çözümüne kavuşacağına inanıyorum.

Bakalım bulacağız bir yolunu teşekkür ederim 🙏.

Yeni konular

Geri
Yukarı