MSI Bravo 15 9299TL!

Mübarek insan i5 10300H olsun aç bakalım testlerini hangisi daha güçlü 1660 Ti mı 5500M mi?

5500M'in 1660 Ti'dan güçlü olduğunu savunan kimse yok zaten hocam.

Hocam bu laptoplar zaten oyun laptopları oyun için tasarlandılar neden başka bir şeyyde karşılaştırayım ki neden aynı FPS'i almak için 400 lira vereyimki? Hem de MSI indirimde bir de indirimde olmasa ne olacak kim bilir?

4 sene sonra fark eder işlemci farkı. Artık oyunlarda yorulmaya başlayacak, yetersiz kalacak 10300H. 4800H ise çatır çatır çalışmaya devam edecek. Ve işlemci performansı üstünden karşılaştırıyoruz, performans FPS ile mi ölçülür? Ekran kartını kıyaslarsın anlarım ama işlemci ve FPS karşılaştırmak çok saçma.

Konumuz oyun laptopu ise 4800H, 10300H'dan iyi kabul ediyorum ama 1660 Ti da 5500M'den iyi ve oyunlarda ekran kartı çok daha önemli ASUS ve MSI'i karşılaştırınca ASUS oyunlarda daha iyi.

Zaten baştan beri kimse 5500M 1660 Ti'dan iyi demiyor.

Hocam bu laptoplar zaten oyun laptopları oyun için tasarlandılar neden başka bir şeyyde karşılaştırayım ki neden aynı FPS'i almak için 400 lira vereyimki? Hem de MSI indirimde bir de indirimde olmasa ne olacak kim bilir?

Hayır neyin aynı FPS'i ekran kartlarının arasında %20'lik minimum fark var. İşlemcisi istediği kadar güçlü olsun. Yüksek doku, işlem gerektiren oyunlarda RX5500M'in şansı yok. Üstelik 4 GB kart. AC Valhalla'nın dokuların yükseğe aldığında zaten 4 GB'ı geçiyor. Doom Eternal'da belli bir yerden sonra kaplamaları yükseltmene izin vermiyor. Şurada oyunu LoL, CS:GO ve Valorant olarak gören bir kitle var. Bilip bilmeden konuşup insanları yanlış yönlendirmeyin. 1660 Ti'lı ASUS çok daha iyi oyun konusunda.

5500M'in 1660 Ti'dan güçlü olduğunu savunan kimse yok zaten hocam.

4 sene sonra fark eder işlemci farkı. Artık oyunlarda yorulmaya başlayacak, yetersiz kalacak 10300H. 4800H ise çatır çatır çalışmaya devam edecek. Ve işlemci performansı üstünden karşılaştırıyoruz, performans FPS ile mi ölçülür? Ekran kartını kıyaslarsın anlarım ama işlemci ve FPS karşılaştırmak çok saçma.

Zaten baştan beri kimse 5500M 1660 Ti'dan iyi demiyor.

Bende diyorum ki birisi birisinden iyi diğeri diğerinden iyi eşit sanıyorsunuz ama öyle değil ekran kartı farkı işlemci farkından daha iyidir ve bu laptoplar oyun laptopu olduğu için ben hangisinin daha iyi performans vereceğini söylüyorum.

Konumuz oyun laptopu ise 4800H, 10300H'dan iyi kabul ediyorum ama 1660 Ti da 5500M'den iyi ve oyunlarda ekran kartı çok daha önemli ASUS ve MSI'i karşılaştırınca ASUS oyunlarda daha iyi.

Hocam bu laptoplar render içinde satılmıyor oyuncu laptopu diye satılıyor zaten render yapacak kişi neden bunları alsın render yapacak kişi hafif olmasını ya da ısınmamasını falan ister 2.5 3 kglik laptop almaz gider Apple alır.
Kendi adıma şöyle diyeyim: İşim düşünce 1660ti almayıp 5500M aldığım için 5FPS daha düşük alsam bile koymaz. Fakat işim işlemciye düşer bana köstek olursa keşke 4800H alsaydım derdim.

Buradan yapılacak çıkarım da şu oluyor benim için, 1660ti ile 5500M arasındaki fark sana koymayacak kadar az fakat işlemciler arasındaki fark bariz.

Zaten 4800H'ın rakibi bile olamaz 10300h.

Tamamen kendi kullanım amacıma ve ihtiyaçlarıma göre yaptım yorumu. Kavga çıkartmak değil amacım. Oyun için 1660ti almak güzel fikir fakat 5500M ile ömürleri aynı. Ondan sonra medyaüstü olarak kullanılacaklar. O zaman da işlemcisi iyi olan daha konforlu kalacak.

Bende diyorum ki birisi birisinden iyi diğeri diğerinden iyi eşit sanıyorsunuz ama öyle değil ekran kartı farkı işlemci farkından daha iyidir ve bu laptoplar oyun laptopu olduğu için ben hangisinin daha iyi performans vereceğini söylüyorum.

Nerede 5500M 1660 Ti ile eşit dedim? Gösterir misin? Konuyu baştan oku.

Zaten 5500M 1660 Ti'a rakip çıkmadı ama fiyatı yüksek olduğu için eleştiriyorum indirimsiz fiyatı 12K olabilir mi şu laptopun ya? 12K ya RTX 2060'lı laptop var.

Eşit demedim öyle sanıyorsunuz dedim MSI olunca pahalı oluyor sizde diyorsunuz MSI kalitesi tamam kaliteli ama 5500MLI bir laptopa 12K'yı geçtim 9.3K bence verilmez ben kendi fikirlerimi söylüyorum.

Ben sana eşitmi dedin dedim? Hocam iyi misin? Ben 1660 Ti 5500M ile eşittir demedim zaten, gerçekten sağlıklı okumuyorsun yazılanları.

Yeni konular

Geri
Yukarı