MSI Bravo 15 A4DDR-243XTR laptop hangi masaüstü bilgisayara denk?

Arda Demirkıran

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
MSI BRAVO 15 A4DDR-243XTR için donanımsal çok bakmasakta ortalama olarak oyunlarda vereceği FPS ya da render sonuçları baz alınarak bir fikir yürütürsek hangi sistemlere denk geleceğine dair yorum yapabilir miyiz?

Not: RAM aynı kabul edilir büyük ihtimal. Laptopum 3200MHz. 3200MHz bir RAM olarak kabul etmeliyiz.

Monitörüyle beraber 10K ya 2060 Super'li bir bilgisayar toplanabilir bu da hem RT hem de DLSS'den faydalanmanızı sağlar alacağı FPS yüzde 40 hatta yüzde 50 artacaktır diye düşünüyorum çünkü ekran kartı ve işlemcilerin mobil sürümleri normal sürümlerinden daha güçsüzdür.

Hemen hemen 5000TL. Monitör hesaplamıyorum.

Teşekkür ederim hocam.

Monitörüyle beraber 10K ya 2060 Super'li bir bilgisayar toplanabilir bu da hem RT hem de DLSS'den faydalanmanızı sağlar alacağı FPS yüzde 40 hatta yüzde 50 artacaktır diye düşünüyorum çünkü ekran kartı ve işlemcilerin mobil sürümleri normal sürümlerinden daha güçsüzdür.

Hocam yanlış anladınız galiba ben laptopumun denk geldiği, aynı performansı veren sistemi istedim. Siz o fiyata toplamışsınız.
Yani yaklaşık olarak şu sistem gibi mi olur performansı?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam.

Hocam yanlış anladınız galiba ben laptopumun denk geldiği, aynı performansı veren sistemi istedim. Siz o fiyata toplamışsınız.
Yani yaklaşık olarak şu sistemin 8 GB versiyonlusu falan mı olur?

İşlemciyi i5 10400F yaparsanız 4750 TL'ye geliyor.
Bununla ekran kartından dolayı daha iyi performans alırsınız.
Eğer bu sistemi almayı düşünüyorsanız RAM'i bir tane daha alıp 2x8 almanızı öneririm 5000 TL'ye geliyor yaklaşık yüzde 20-25 daha performanslı olur.

İşlemciyi i5 10400F yaparsanız 4750 TL'ye geliyor.
Bununla ekran kartından dolayı daha iyi performans alırsınız.
Eğer bu sistemi almayı düşünüyorsanız RAM'i bir tane daha alıp 2x8 almanızı öneririm 5000 TL'ye geliyor yaklaşık yüzde 20-25 daha performanslı olur.

Hocam almayacağım sadece soruyorum. Bazı oyunlarda Mobile CPU ve GPU için sistem gereksinimi yazmıyorlar. Sadece aynı performansı veren masaüstü parçalarını öğrenmek istiyordum. Siz beni yanlış anladınız.

Teşekkür ederim hocam.

Yani yaklaşık olarak şu sistem gibi mi olur performansı?

Hocam 3-5 fps daha fazla verebilir.İşlemciyi 3100 yapın.

Hocam 3-5 FPS daha fazla verebilir. İşlemciyi 3100 yapın.

Hocam cidden çıldırıyorum. Yukarıda yazılan hiçbir şeyi okumadınız mı? Ben masaüstü sistem bakmıyorum. Ben sadece laptopumla aynı performansı veren masaüstü bilgisayarı merak ediyorum.
@Samotne Ciasteczka hocam yardımcı olun, kafayı yemek üzereyim.

@Samotne Ciasteczka hocam yardımcı olun, kafayı yemek üzereyim.
Kafayı yeme yeme, geldim.

Şimdi ekran kartı underclock edilmiş 1650 Super'e falan eşit.
İşlemciye de overclock edilmiş 3600X diyebiliriz, hatta 3600X geçer bile sanırım.

Kısacası 3600X OC + GTX 1650S UC + 8GB DDR4 3200MHz'ye falan eşit.

Kafayı yeme yeme, geldim.

Şimdi ekran kartı underclock edilmiş 1650 Super'e falan eşit.
İşlemciye de overclock edilmiş 3600X diyebiliriz, hatta 3600X geçer bile sanırım.

Kısacası 3600X OC + GTX 1650S uc + 8 GB DDR4 3200MHz'ye falan eşit.

Size ne kadar teşekkür etsem az 🤣.Cidden kafayı yedim burada. İşlemcim çok güçlü anlaşılan, 3600X çok iyi bir işlemci. Arkadaşımda 3600X var artık kapıştırırız. Ekran kartı biraz üzdü diyebilirim. O zaman Mobile 1660 Ti stock 1650 Super'e eşit.

Yeni konular

Geri
Yukarı