MSI bravo 15 nasıl?

Blacktype

Femtopat
Daha fazla  
MSI bravo 15 A4DDR-243xtr AMD Ryzen 7 4800H, 8 GB, 512 GB SSD. 4 GB RX5500M. Bu PC hakkında düşünceleriniz neler? Ebrar iletişimde uygun fiyata mevcut.

Fena değil.

RAM ekstra 8gb alıp 16 yapmayacaksanız hiç almayın zaten onu baştan söyleyeyim. İkinci olarak rx5600m başarılı bir kartken rx5500m için aynı şeyi söyleyemem her ne kadar çoğu kişi katılmasa da.

MSI bravo 15 A4DDR-243xtr AMD Ryzen 7 4800H, 8 GB, 512 GB SSD. 4 GB RX5500M. Bu PC hakkında düşünceleriniz neler? Ebrar iletişimde uygun fiyata mevcut.

Gayet iyi alınabilir.

Bravo serisinde isinma sorunu var olduğunu duydum.

Yanlış, @Arda Demirkıran.

Fena değil.

RAM ekstra 8 GB alıp 16 yapmayacaksanız hiç almayın zaten onu baştan söyleyeyim. İkinci olarak RX5600M başarılı bir kartken RX5500M için aynı şeyi söyleyemem her ne kadar çoğu kişi katılmasa da.

Neden hocam, rakibi 1650 Ti'dan çok daha önde?

Bravo serisinde isinma sorunu var olduğunu duydum.

Yanlış, uygun undervolt yaparsanız FPS kaybı olmadan 80'in üstünü bile görmezsiniz.

Fena değil.

RAM ekstra 8 GB alıp 16 yapmayacaksanız hiç almayın zaten onu baştan söyleyeyim. İkinci olarak RX5600M başarılı bir kartken RX5500M için aynı şeyi söyleyemem her ne kadar çoğu kişi katılmasa da.

RAM için katılsam da ekran kartına katılmıyorum. Bahsettiğimiz ekran kartı ve işlemci çift kanal RAM için optimize edilmiş şekilde. Ve çift kanal RAM ile büyük miktarda fark yaratıyor. Çift kanal RX5500M ile 1650 Ti'ı karşılaştıralım. 5500M farkını koyar ortaya. Hatta 1660 Ti Max-Q'yu bile geçebiliyor.

Yanlış, uygun undervolt yaparsanız FPS kaybı olmadan 80'in üstünü bile görmezsiniz.

RAM için katılsam da ekran kartına katılmıyorum. Bahsettiğimiz ekran kartı ve işlemci çift kanal RAM için optimize edilmiş şekilde. Ve çift kanal RAM ile büyük miktarda fark yaratıyor. Çift kanal RX5500M ile 1650 Ti'ı karşılaştıralım. 5500M farkını koyar ortaya. Hatta 1660 Ti Max-Q'yu bile geçebiliyor.

Hocam bu Boost kapama, undervolt yapma; yap 70 derecede çalışsın durumları nereden geliyor acaba? Kutudan çıktığı şekilde ısınıyor mu? Isınıyor, dediğiniz kesinlikle ısındığını ima ediyor çünkü. Herhalde 2 GHz'de çalıştırırsan ısınmasını beklemezsin. Abra'ya bile Ryzen 9 taksan Boost kapayınca ısınmaz.
Bu sıvı metalli STRIX'ler, MSI GP kasalar para tuzağı galiba adamlar performans bugını bulmuş.

Son düzenleme:
Hocam bu Boost kapama, undervolt yapma; yap 60 derceede çalışsın durumları nereden geliyor acaba? Kutudan çıktığı şekilde ısınıyor mu? Isınıyor, bu ısındığını ima ediyor çünkü. Herhalde 2 GHz'de çalıştırırsan ısınmasını beklemezsin. Abra'ya bile Ryzen 9 taksan Boost kapayınca ısınmaz.

FPS farkının olmadığını belirtmişim? FPS'ten kıssa zaten UV olmaz o. Ryzen işlemcilerin hepsinde olan bir durum. İşlemcileri biraz fazla voltaj veriliyor ve siz bu gereksiz voltajı kısıp serin tutuyosunuz. Herhangi bir FPS kaybı da yok. Desktop işlemcilerde zaten işlemcinin çekmesi gereken voltajı kısmaya kalkarsanız zaten crash yersiniz. Bir zararı da yok? E neden yapmayayım ben bunu. Benim işlemcim de UV yaptığında 3.3 civarlarında çalışıyor ama FPS'ime bir etkisi yok? Ve 15 dereceye kadar sıcaklık farkı var.
Ayrıca yzen işlemcilerde Boost kapama gibi bir olay yok.

FPS farkının olmadığını belirtmişim? FPS'ten kıssa zaten UV olmaz o. Ryzen işlemcilerin hepsinde olan bir durum. İşlemcileri biraz fazla voltaj veriliyor ve siz bu gereksiz voltajı kısıp serin tutuyosunuz. Herhangi bir FPS kaybı da yok. Desktop işlemcilerde zaten işlemcinin çekmesi gereken voltajı kısmaya kalkarsanız zaten crash yersiniz. Bir zararı da yok? E neden yapmayayım ben bunu. Benim işlemcim de UV yaptığında 3.3 civarlarında çalışıyor ama FPS'ime bir etkisi yok? Ve 15 dereceye kadar sıcaklık farkı var.
Tamam da... Diğer kasalardaki 4800H da aynı 4800H, o kasalarda neden ısınmıyor? Soğutmaları iyi çünkü; boost açıkken veya undervoltsuz, full clockta da 80de tutabiliyorlar rahat rahat.
Isınma problemleri UV ile çözülüyorsa laptoplarda kötü soğutma eksi yön olmaması lazım. Ama ısınan cihazlar yine de önerilmiyor

Tamam da... Diğer kasalardaki 4800H da aynı 4800H, o kasalarda neden ısınmıyor? Soğutmaları iyi çünkü; Boost açıkken veya undervoltsuz, Full clockta da 80'de tutabiliyorlar rahat rahat.
Isınma problemleri UV ile çözülüyorsa laptoplarda kötü soğutma eksi yön olmaması lazım. Ama ısınan cihazlar yine de önerilmiyor.

İyi de bu alet sadece işlemciyle mi çalışıyor? Laptoplarda ekran kartına UV yapılabiliyor mu? Onu geçtim çok ısınırsa anakarttan thrott yer zaten. Dediğinizi anladım Lenovo'nun kasalarından bahsediyosunuz. Ve fiyatları 10K'lara yakın. RX5500M'den kötü bir kartla satılıyor. Bravonun soğutması kendisine yetiyor. Zaten diğer MSI laptoplara göre F/P olarak dizayn edilmiş bir kasa ve soğutma sistemi var. Bu serinin bir tık üstü zaten Alpha serisi. Onun sıralamasını @Radeon RX 5500M hocam biliyordu. Diyeceğim şey bravo F/P bir seri indirime girdiğinde alınabilecek bir seri. Ha Ideapad'lerle aynı fiyata satılır o zaman ekran kartından kısıp soğutmaya verebilirsiniz. Ama ben yine de F/P bir seri olduğu için yeterli buluyorum. Yetmezse de anlattığım gibi çözümleri mevcut.

Gayet iyi alınabilir.

Yanlış, @Arda Demirkıran.

Neden hocam, rakibi 1650 Ti'dan çok daha önde?

Kartın tek başına sıkıntısı yok fakat o fiyat için performanslı olduğunu düşünmüyorum nedense. Şimdi bir taraftan rx5600m msi laptoplar indirimle 12k civarlarına düşüyor. İşin garip kısmı rx5500m li laptoplar da indirimde 10-11k civarı (genelde 11)

Nvidia tarafında gtx 1650 ve 1660lı laptoplar arasında bariz fiyat farkı var. Rx5500m bu ikisinin ortasına yerleşse bile gereken fiyat performans dengesini sağlayamıyor bence.

İkisinin de kullanıldığı laptoplar genelde msi yani fiyat politikası aşağı yukarı aynı. Ancak ben rx5600m i çok daha başarılı buluyorum. Kart 2060 denginde hem de daha kaliteli kasa ve bileşenlerle uygun fiyattan satılıyor. Kısacası ben rx5500m li laptop almazdım onun yerine gtx 1660lı alırdım. 2060 lı laptop yerine de indirimde bulursam rx5600m li alırdım kesinlikle. Fikrim bu şekilde.

Geri
Yukarı