MSI Bravo 15 Sürekli Fan Çalışması

Sistem zaten komple AMD olduğu için AMD Radeon Software'in güncel bir şekilde kurduğu düşünüyorum.

AMD Radeon Software açıp yuvarlak içine aldığım yer şeklinde ayarlar mısınız kullanan için bu şekilde daha sorunsuz olacaktır.

Dosya Ekleri

• 2022-01-27.png
    2022-01-27.png
    337,6 KB · Görüntüleme: 54
Sorun kısmen çözüldü. Dragon center >kullanıcı modu> advanced kısmı üzerinden orta performans ve fan hızını sıcaklık seviyesine göre (tam belli olmasa bile ) yüzdesel olarak ayarladım. Sistem şu an 1500 RPM civarında ve baş ağrıtmıyor. Sistem için bir The Witcher 3 testi gelecek.

@BenGeriDöndüm
Sessiz modda fan çalışmaya devam ediyor mu? Ben denemek amaclı sessiz modda oyun oynadığım zaman oyun içerisinde bile fan açmamıştı. Ağır oyun olmadığı için fansız 70 derece civarı geziyordu. Diğer profil ayarlarında bir fanın çalışması çok normal. Bellirli bir sıcaklıktan sonra ikinci fan devreye giriyor.
Ben Ryzen 5 4600H ve RX5300M modelini kullanıyorum.
İlk fanın sesini duyamıyorum bile. Sizi rahatsız etmesi garip geldi.

@BenGeriDöndüm
Sessiz modda fan çalışmaya devam ediyor mu? Ben denemek amaclı sessiz modda oyun oynadığım zaman oyun içerisinde bile fan açmamıştı. Ağır oyun olmadığı için fansız 70 derece civarı geziyordu. Diğer profil ayarlarında bir fanın çalışması çok normal. Bellirli bir sıcaklıktan sonra ikinci fan devreye giriyor.
Ben Ryzen 5 4600H ve RX5300M modelini kullanıyorum.
İlk fanın sesini duyamıyorum bile. Sizi rahatsız etmesi garip geldi.
Yok fan çalışmıyor sessiz modda. Şimdi ben daha önce notebook ile uğraşmadığım için donanımsal bilgim az. Ben sanıyordum ki notebook normal kullanımda belirli bir sıcaklığa gelince fan çalışıyor. Sonra duruyor. Yazılımla kendimiz yapmak gerekiyormuş, bilmiyordum. Yine de kusurlu bence çünkü şu an notebook kullanıcı modunda ayarladım ve (%20 fan hızı orta performans) uyku modunda ama fanlar sessiz çalışıyor ve boşa sarj harcıyor.

Geri
Yukarı