MSI Bravo 15 vs Monster Tulpar T7 v20.4

Bütçe
15000 25000

Samet batuhan

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Monster Tulpar bilgisayar almayı düşünüyorum fakat çok fazla iyi ve kötü yorumlar var o yüzden herkes MSI alın demiş peki ya şimdi bir MSI araştırma aşamasındayım aşağıdaki modellerden sizce hangisi tercih edilebilir veya 15k 25k arası hangi model alınabilir ekran büyüklüğü benim için en önemli konu.

MSI Bravo 15 B5DD-209xtr AMD Ryzen 7 5800H 16 GB 1TB SSD RX5500M FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.

Monster Tulpar T7 v20.4 Intel Core i7-11800h 16 GB RAM 500GB SSD 6 GB RTX3060 FreeDOS 17.3" FHD 144Hz oyun bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence Monster markasından uzak durun. Evet özellik bakımından daha iyi gibi görünebilir ama çok sorun çıkarır size. Aldığı ilk gün servise yollayanlar var siz düşünün. MSI Bravo 15 kullanıyorum şahsen öneririm ama bence biraz daha araştırın başka markalara da göz atın isterseniz.

Msin alt bütçedeki modelleride o kadar iyi değil,20.4 tongfang kasa güzel model çok daha mantıklı olur performans açısından.

A15 de düşünülebilir, yeni nesil bir sisteme sahip. MUX Switch, 140W ekran kartı, üst seviye işlemci, iyi batarya süresi. Ufak tefek eksiklikleri var ancak büyük bir sorunu yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bence Monster markasından uzak durun. Evet özellik bakımından daha iyi gibi görünebilir ama çok sorun çıkarır size. Aldığı ilk gün servise yollayanlar var siz düşünün. MSI Bravo 15 kullanıyorum şahsen öneririm ama bence biraz daha araştırın başka markalara da göz atın isterseniz.

Evet beni de o korkutuyor çok fazla ölü piksel sıkıntısı olan varmış.

A15 de düşünülebilir, yeni nesil bir sisteme sahip. MUX Switch, 140W ekran kartı, üst seviye işlemci, iyi batarya süresi. Ufak tefek eksiklikleri var ancak büyük bir sorunu yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TUF'un tasarımı çok hoşuma gitmiyor ama
ASUS ROG STRIX G513IE-HN065 AMD Ryzen 7 4800H 16 GB 512 GB SSD RTX3050 Ti FreeDOS 15.6" taşınabilir bilgisayar.
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...r-p-HBCV00001E2064?url_src=ios-product-detail bu model hoşuma gitti ama beni tek düşündüren ekran kartı 4 GB olduğu için ileride sıkıntı yaratır diyorlar.

Evet beni de o korkutuyor çok fazla ölü piksel sıkıntısı olan varmış.

TUF'un tasarımı çok hoşuma gitmiyor ama
ASUS ROG STRIX G513IE-HN065 AMD Ryzen 7 4800H 16 GB 512 GB SSD RTX3050 Ti FreeDOS 15.6" taşınabilir bilgisayar.
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...r-p-HBCV00001E2064?url_src=ios-product-detail bu model hoşuma gitti ama beni tek düşündüren ekran kartı 4 GB olduğu için ileride sıkıntı yaratır diyorlar.

Monster'ın Clevo kasa Abra serilerinin sorunlarını tongfang kasa Tulpar serilerinden yaşamazsınız. Serin çalışırlar kronik sorunları yoktur. max-p 3060 alacak bütçeniz varken 3050 bakmak biraz abzürt olmuş. 4 GB VRAM günümüzde bile yetersiz seviyede zaten çok ileriye bakmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı