MSI Bravo 15'in mikrofonu çalışmıyor

aenesy

Decapat
Daha fazla  
Dostlarım selam,
Yeni satın aldığım MSI Bravo 15 laptopımın mikrofonu çalışmıyor. Driver da bulamadım, anlayan varsa bakabilir mi?

1624720512525.png

Dostlarım selam,
Yeni satın aldığım MSI Bravo 15 laptopımın mikrofonu çalışmıyor. Driver da bulamadım, anlayan varsa bakabilir mi?

Eki Görüntüle 1084504

Realtek driverınızı laptopun msi sitesindeki sayfasından, driver kısmından indirin. Mevcut ses kartı driverınızı kaldırıp bunu yükleyin.

Çözebildiniz mi sorunu? Ben de driver kurmama rağmen MSI'ın sitesinden hiçbir şekilde çalıştıramıyorum mikrofonu. Sadece jak olarak var harici cihaz taktığımda onun mikrofonu çalışıyor. Dahili çalışmıyor.

AMD'nin sitesinden ekran kartı sürücüsünün setupunu indirip kuracaksınız, bazı modellerde ses sürücüsü ekran kartı üzerinden çalışıyor. Windows otomatik gördüyse mikrofon çalışmayabilir. Ayrıca FN+mikrofon tuşlarından mikrofonun açık olup olmadığından emin olun.

AMD'nin sitesinden ekran kartı sürücüsünün setupunu indirip kuracaksınız, bazı modellerde ses sürücüsü ekran kartı üzerinden çalışıyor. Windows otomatik gördüyse mikrofon çalışmayabilir. Ayrıca FN+mikrofon tuşlarından mikrofonun açık olup olmadığından emin olun.
Bendede bravo 15 var msi destege yazdim bios surumu falan guncelletti duzelmedi servise gitmem gerektigini soyledi mikrofonu cok kullanmadigim icin yeni aldigim icin servisle ugrasmak istemedim eminsen deneyeyim?

Çözebildiniz mi sorunu? Ben de driver kurmama rağmen MSI'ın sitesinden hiçbir şekilde çalıştıramıyorum mikrofonu. Sadece jak olarak var harici cihaz taktığımda onun mikrofonu çalışıyor. Dahili çalışmıyor.
Halledebildin mi?

Anakartı güncelleyin ben servise gittim yaptılar şu an çalışıyor.
Bios guncel suan yine de calismiyor

arkadaşlar bios ile vs uğraşmanıza gerek yok ekran kartınız driver ının setup unu kurun pc yi yeniden başlattıktan sonra sorun düzelecektir, aynı şey arkadaşımın bravo 15 inde başımıza geldi format attık mikrofon gitti meseleye ses sürücüsü üzerinden gittik ama düzelmedi, meğer mikrofon driverı ekran kartı sürücüsüne bağlanmış, ekran kartının kurulumundan sonra sorun ortadan kalktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı