MSI Bravo 17 laptop 1 saniyeliğine donuyor

Barko xd

Centipat
Daha fazla  
MSI Bravo 17 laptop kullanıcısıyım herhangi bir uygulama açarken ara sıra 1 saniyelik donuyor sonra ekran geri geliyor mesela laptopu kapatıyorum o ara 1 saniyeliğine fare falan donuyor. Driverlar güncel. Sırf bunun için format atmak istemiyorum çözümü nedir?

Bende de aynı sorun oluyor dediğin gibi bilgisayarı kapat diyorum 1 saniyelik takılma oluyor bence çok önemli bir şey değil. HP Omen 15 kullanıyorum bende.

Çift ekran kartı olduğu için geçişlerde donma yaşanabiliyor. Önerilen driverlerı kurup denemen lazım.
Mesela rx 5500m ekran kartımı devre dışı bırakınca hiç donma olmuyor. Format atmakda istemiyorum çok fazla dosyam var.
Bende de aynı sorun oluyor dediğin gibi bilgisayarı kapat diyorum 1 saniyelik takılma oluyor bence çok önemli bir şey değil. HP Omen 15 kullanıyorum bende.
Donması benim biraz sinirimi bozuyor o yüzden çözmek istiyorum.

Mesela RX 5500M ekran kartımı devre dışı bırakınca hiç donma olmuyor. Format atmakda istemiyorum çok fazla dosyam var.

Donması benim biraz sinirimi bozuyor o yüzden çözmek istiyorum.

MSI'in sitesindeki grafik sürücülerini deneyin. Belki geçer. Ben bunu MUX Switch açınca çözüyorum.

Bi arkadaş başka konuya şöyle yazdı onun dediğini yaptım olmadı.

Driver arızası muhtemelen, dediğim çözüm ise her cihazda etkili değil. Yeni çözüm şu şekilde:

AMD Cleanup Utility | AMD

www.amd.com

Bu uygulama ile ekran kartı Driver'ını kaldırın. Ardından MSI Support bölümünden VGA driverı indirin.

Bravo 17 A4DDR

www.msi.com
Yani ekran kartının yazılımını tümden silip başka bir sürümünü yüklüyoruz 2 3 defa denedim yinede olmadı.

Çift ekran kartı olduğu için geçişlerde donma yaşanabiliyor. Önerilen driverlerı kurup denemen lazım.

Hocam bir sorum olacaktı bu konuda pek bilgim yok da benim ekran kartım RTX 3070 işlemci Ryzen ben Radeon Graphics'i devre dışı bırakırsam bana bir sorun yaratır mı bu durum.

Konuyla alakalı bende sorun yaşıyorum 1 saniyelik barkod şekli gibi bir şey gelip gidiyor..Ekran kartının tüm driverlarını programla kaldırmış önerilen'i kurmuştum sorun kalkmıştı ancak belli bir süre sonra tekrar nüksediyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı